[Upgrade to pro and remove adverts]

Scouthead (Whit Friday)

Fri 1st Jun 2012

Format: March Contest
Adjudicators: Unknown, do you know?
Venue: Huddersfield Road, Scouthead

Previous Event Next Event
Position Band Conductor Music Points
1 Hepworth Philip Chalk
2 Marsden Silver Prize Band Paul Andrews
3 Rainford Band Neil Samuel
4 Oldham Band (Lees) John Collins
5 Concord Brass Band Stig Mærsk March: Ravenswood
6 Grimethorpe Colliery Band Adam Cooke
7 Milnrow Band Alan Wycherley
8 Rothwell Temperance David Roberts March: The Wizard
9 Salvo Brass John Broadhurst March: Exeter Temple
10 Diggle A Band Jim Shepherd
11   Musik Frohsinn Oberburg Jan Müller March: Mühledorf
12 Cornerstone Brass Damian Wileman
13 Whitworth Vale & Healey Band John Binns March: Ravenswood
14 Longridge Band Mark Peacock
15 Elland Silver Band Samantha Harrison
16 Greenfield Band Tom Haslam March: Mephistopheles
17 Delph Band Jonathan Davies
18 Farnworth & Walkden Peter Ashley
19 Denham Hendon Brass Unknown, do you know?
20 Bedworth Brass Unknown, do you know?
21 Cecilia Chermignon David Lochmatter March: Knight Templar
22 Uppermill Band Alan Widdop March: Knight Templar
23 Flixton Band Stephen Curtis
24 Asenhoga Olof Forsberg March: Knight Templar
25 Vernon Building Society Poynton Colin Short March: Knight Templar
26 St Austell Town Band Aaron Harvey
27 Hade Edge Band Simon Wood
28 Eccleston Band Graham A. Martin
29 Frickley South Elmsall Unknown, do you know?
30 Cheshire Constabulary Unknown, do you know?
31 Roberts Bakery Band Colin Cranson
32 Birmingham Conservatoire David Purser
33 Pfaffnau Brass Ivo Distel March: Juventus
34 Smithills School Senior Band Unknown, do you know?
35 Greenalls Band Unknown, do you know?
36 Kingsway Printers Cleethorpes Band Steve Askew
37 Parr Band (St Helens) Unknown, do you know?
38 Ellenbrook & Boothstown Unknown, do you know?
39 Pendeen Silver Band Darren Jenkin
40 Boobs & Brass Unknown, do you know?
41 Shirland Training Unknown, do you know?
42 Tewit Youth Band Steve Heninghem
43 Ratby Mid Band Unknown, do you know? March: Punchinello
44 Fulham Brass Band Simon Jones March: The Cossack
45 Dobcross Youth Band Unknown, do you know?
46 York Railway Institute Band Gordon Eddison
47 Emley Brass Band Unknown, do you know?
48 Diggle 'B' Band Dave Shipp March: Boadicea
49 Besses Boys Band Unknown, do you know?
50 Penrith Town Band Ian Butterworth
51 Tottington Public Unknown, do you know?
52 University Of Warwick Brass Alex Parker March: Castell Coch
53 Markham Main Colliery Band Bob Woffinden
54 Huddersfield & Ripponden Unknown, do you know?
55 Charles Church Camberley Unknown, do you know?
56 Lydgate Band Unknown, do you know? March: The Contestor
57 Delph Youth Band Matt Stimpson
58 Chorley Silver Hector Sims
Previous Event Next Event

Avatar for tjs
tjs


Whit Friday




Printed from https://brassbandresults.co.uk/