[Upgrade to pro and remove adverts]

Mike Kilroy



Date Contest Band Position Points Draw
12th Mar 1995 Midlands Area (First Section) Tintwistle 18 179
Date Contest Winner
23rd Feb 2020 North West Area (Third Section) Hazel Grove
2nd Feb 2020 Durham League Contest (Section A) GT Group Peterlee
2nd Feb 2020 Durham League Contest (Youth Section) Houghton Area Youth
2nd Feb 2020 Durham League Contest (Section B) Kippax
9th Nov 2019 Danish National Championship (First Division) Skanderborg Brass Band
9th Nov 2019 Danish National Championship (Championship Division) Concord Brass Band
16th Jun 2019 Brass at Beamish (Section A) Easington Colliery
16th Jun 2019 Brass at Beamish (Youth Section) Houghton Area Youth
16th Jun 2019 Brass at Beamish (Section B) Bearpark & Esh
14th Jun 2019 Delph (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
28th Apr 2019 Buxton Festival (Championship/First Section) Ratby Co-operative
28th Apr 2019 Buxton Festival (Fourth Section) Rode Hall Silver Band
28th Apr 2019 Buxton Festival (Third Section) Whitworth Vale & Healey
28th Apr 2019 Buxton Festival (Second Section) North Skelton Band
2nd Mar 2019 Valley Entertainment Contest (Championship Brass) 1st Old Boys
12th Jan 2019 Butlins Mineworkers (Third Section) Raunds Temperance
12th Jan 2019 Butlins Mineworkers (Championship Section) Desford
3rd Nov 2018 Danish National Championship (Second Division) Danfoss Orkestret
3rd Nov 2018 Danish National Championship (Championship Division) Concord Brass Band
3rd Nov 2018 Danish National Championship (First Division) Hinnerup Gardens Brass Band
2nd Jun 2018 Ripon Contest Leyburn
25th May 2018 Delph (Whit Friday) Brighouse and Rastrick
4th Nov 2017 Danish National Championship (Championship Division) Concord Brass Band
4th Nov 2017 Danish National Championship (First Division) Dania Brass Band
9th Jun 2017 Delph (Whit Friday) Fairey's
3rd Jun 2017 Ripon Contest Eagley
19th Mar 2017 Welsh Area (Championship Section) Cory
18th Mar 2017 Welsh Area (Second Section) Abergavenny Borough
12th Mar 2017 Scottish Championship (Championship Section) Whitburn
11th Mar 2017 Scottish Championship (Second Section) Arbroath Instrumental
20th Nov 2016 Brass In Concert Cory
6th Nov 2016 Danish National Championship (Championship Division) Concord Brass Band
5th Nov 2016 Danish National Championship (First Division) Dania Brass Band
1st Oct 2016 West Wales BBA Festival Contest (Championship Section) Tongwynlais
25th Sep 2016 scaba Autumn Contest (Second Section) LGB Brass
25th Sep 2016 scaba Autumn Contest (Third Section) Simon Langton Brass
25th Sep 2016 scaba Autumn Contest (Youth Section) Shanklin Town Youth
4th Jun 2016 Ripon Contest Tewit Youth
20th May 2016 Delph (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
5th Mar 2016 Yorkshire Area (Fourth Section) Lofthouse 2000
28th Feb 2016 North West Area (Second Section) Haydock
16th Jan 2016 Butlins Mineworkers (Fourth Section) Sale Brass
21st Nov 2015 Scottish Youth Brass Band Championships (Senior Section) Tullis Russell Youth Band
21st Nov 2015 Scottish Youth Brass Band Championships (Development Section) Whitburn Youth Band
21st Nov 2015 Scottish Youth Brass Band Championships (Premier Section) West Lothian Schools Band
24th Oct 2015 Rochdale Contest - NWABB (Youths - Entertainments) Elland Youth
26th Sep 2015 North East Derbyshire District Council Annual Brass Band Festival (Invitation Entertainment) Shirebrook
7th Jun 2015 Holme Valley Brass Band Contest (Youth Section) Hope Bank Youth
7th Jun 2015 Holme Valley Brass Band Contest (Section A) City of Bradford
7th Jun 2015 Holme Valley Brass Band Contest (Section B) Stalybridge Old
30th May 2015 Ripon Contest Slaithwaite
29th May 2015 Delph (Whit Friday) Fairey's
15th Mar 2015 North of England Area (Fourth Section) Knaresborough Silver
14th Mar 2015 North of England Area (Third Section) Houghton Brass
8th Mar 2015 Midlands Area (Fourth Section) Cubbington Silver
7th Mar 2015 Midlands Area (First Section) Jackfield Elcock Reisen
1st Mar 2015 North West Area (Third Section) Boarshurst Silver
5th Oct 2014 Bolsover Entertainment Contest (Third Section) Golborne
5th Oct 2014 Bolsover Entertainment Contest (Unregistered Section) City of Lincoln
5th Oct 2014 Bolsover Entertainment Contest (Second Section) Silk Brass
28th Sep 2014 SCABA Autumn Contest (Second Section) Cold Ash
28th Sep 2014 SCABA Autumn Contest (Championship Section) Friary Guildford
21st Sep 2014 National Championship of Great Britain (Third Section Final) Ebbw Valley
13th Jun 2014 Delph (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
17th May 2014 SEWBBA (Merthyr Tydfil) Contest (Youth Section) City of Cardiff (Melingriffith) Youth 3
17th May 2014 SEWBBA (Merthyr Tydfil) Contest (Championship Section) Burry Port
17th May 2014 SEWBBA (Merthyr Tydfil) Contest (Youth Section) Blaenavon Town Junior
17th May 2014 SEWBBA (Merthyr Tydfil) Contest (First Section) Goodwick
27th Apr 2014 Buxton Festival (Fourth Section) Ifton Colliery
27th Apr 2014 Buxton Festival (Third Section) Dinnington Colliery
26th Apr 2014 British Open Spring Festival (Senior Trophy) Friary Guildford
16th Mar 2014 London and Southern Counties (Fourth Section) Jubilee Brass (Oxford)
15th Mar 2014 London and Southern Counties (First Section) Thundersley Brass
9th Mar 2014 West of England Area (Second Section) Forest of Dean Brass
8th Mar 2014 West of England Area (Fourth Section) Corsham
1st Mar 2014 Yorkshire Area (First Section) City of Bradford
17th Nov 2013 Brass In Concert Cory
2nd Nov 2013 Siddis Brass Entertainment Contest (Second Section) Hasle Brass
13th Oct 2013 Oxfordshire & District Brass Band Association Entertainment Contest (Section B) Abbey Brass
13th Oct 2013 Oxfordshire & District Brass Band Association Entertainment Contest (Section A) Wantage 'B'
13th Oct 2013 Oxfordshire & District Brass Band Association Entertainment Contest (Open Section)
29th Sep 2013 Fleetwood Contest (Second Section) Besses Boys
29th Sep 2013 Fleetwood Contest (Championship Section) Morecambe
29th Sep 2013 Fleetwood Contest (Youth Section) Stockport Schools Senior
29th Sep 2013 Fleetwood Contest (Third Section) Old Hall Brass
24th May 2013 Delph (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
3rd Feb 2013 Brass At The Guild (Preston) Contest (Championship Section) Oldham (Lees)
3rd Feb 2013 Brass At The Guild (Preston) Contest (Fourth Section) Coppull & Standish
22nd Sep 2012 National Championship of Great Britain (Fourth Section Final) Norfolk Wherry Brass
1st Jun 2012 Delph (Whit Friday) Black Dyke Band
18th Mar 2012 North of England Area (First Section) Shepherd Group
17th Mar 2012 North of England Area (Third Section) Ripon City
17th Mar 2012 North of England Area (Fourth Section) Dunston Silver
11th Mar 2012 Midlands Area (Fourth Section) Burbage (Buxton)
3rd Mar 2012 Yorkshire Area (Fourth Section) Linthwaite
5th Feb 2012 Brass At The Guild (Preston) Contest (Second Section) Tyldesley
21st Jan 2012 Butlins Mineworkers (Second Section) Mossley
27th Nov 2011 Leicestershire BBA (Leicester) Contest (Unregistered Section) Enderby Youth
27th Nov 2011 Leicestershire BBA (Leicester) Contest (Fourth Section) Dinnington Colliery
2nd Oct 2011 Fleetwood Contest (Third Section) Elland Silver
2nd Oct 2011 Fleetwood Contest (Fourth Section) Thornton Cleveleys
17th Jul 2011 Kiveton Park Brass Festival Trinity Girls
17th Jun 2011 Delph (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
27th Mar 2011 Tameside Open Championships (Third Section) Trinity Girls
27th Mar 2011 Tameside Open Championships (Fourth Section) Parr (Richardson Ltd) St Helens
22nd Jan 2011 Butlins Mineworkers (Third Section) Pemberton Old JJB (B)
14th May 2000 Marlborough Festival Entertainment Contest Tewkesbury Town




Printed from https://brassbandresults.co.uk/