[Upgrade to pro and remove adverts]

Roy Roe


Date Range (use slider to change):


Date Contest Band Position Points Draw
2nd Mar 2008 Yorkshire Area (Second Section) Wetherby and District Silver 8 180 10
1st Mar 1997 Yorkshire Area (Fourth Section) Stanley Newmarket Colliery 4 165 12
10th Mar 1991 London and Southern Counties (Championship Section) Friary Meux (Guildford) 10 179 6
17th Nov 1990 Reading Contest (Championship Section) Aldbourne 10
6th Oct 1990 National Championship of Great Britain (Second Section Final) Friary Meux (Guildford)
25th Feb 1990 Yorkshire Area (Second Section) Hepworth 9 7
19th Nov 1989 Pilkington Northern Open (Section B) Hepworth 2 183 6
27th Mar 1989 Pontins Southport (Championship Section) Stalybridge Jones & Brother 8 183 6
26th Feb 1989 Yorkshire Area (Second Section) Holme Silver 14 5
4th Dec 1988 Aylesbury (Buckinghamshire & District BBA) Contest (Section A) Friary Meux 1 196
16th Apr 1988 West of England Area (Fourth Section) Woodfalls B 3
28th Feb 1988 Yorkshire Area (Second Section) Haworth 13 178 7
3rd Oct 1987 National Championship of Great Britain (Fourth Section Final) Friary Meux (Guildford)
20th Apr 1987 Pontins Southport (Championship Section) Rochdale 6 181 8
29th Mar 1987 North West Area (Championship Section) Rochdale Band 10
7th Mar 1987 Scottish Championship (Championship Section) Castleguard Securities (Shotts) 12 171 12
16th Nov 1986 Pilkington Northern Open (Section A) Rochdale 5 179 10
26th Oct 1986 Pontins (Championship Section) Rochdale 8
18th May 1986 Joshua Tetley Leeds Open (Championship Section) Rochdale 4 188 15
31st Mar 1986 Pontins Southport (Championship Section) Rochdale 6 181 15
2nd Mar 1986 North West Area (Championship Section) Rochdale 10 182 7
17th Nov 1985 Pilkington Northern Open (Section A) Rochdale Band 2 185 8
2nd Nov 1985 Whitehaven Contest (Class A) Rochdale Wilsons 2 189 4
17th Nov 1984 Reading Contest (Third Section) Friary Meux
28th Apr 1984 West Yorkshire County Council Contest (Section A) Dodworth Colliery
3rd May 1981 Huddersfield & District BBA Spring Contest (Section B) Grange Moor 3 179
1st Mar 1981 CISWO Yorkshire (2nd Section) Newmarket Colliery 3
7th May 1978 Grand Shield Hepworth
12th Feb 1978 Yorkshire Area (Second Section) Hepworth 4 181 11
24th Apr 1977 Holme Valley Brass Band Contest (Section A) Hepworth 3 86
2nd May 1976 Holme Valley Brass Band Contest (Section A) Meltham and Meltham Mills 3 80
6th May 1972 Grand Shield Lofthouse Colliery 6 176 5
Date Contest Winner
24th May 2013 Grotton (Whit Friday) Oldham Band Lees
14th Mar 2010 North West Area (Second Section) Diggle
23rd Jan 2010 Butlins Mineworkers (Fourth Section) Dronfield CMW
21st Nov 2009 SEWBBA (Blaenavon) Contest (Championship Section) Pontardulais Town
27th Sep 2009 National Championship of Great Britain (First Section Final) Tongwynlais Temperance
26th Sep 2009 National Championship of Great Britain (Fourth Section Final) St. Breward Silver
12th Sep 2009 North East Derbyshire District Council Annual Brass Band Festival (Invitation Entertainment) Stannington Brass Band
2nd Aug 2009 National Eisteddfod of Wales (Championship Section) Beaumaris
1st Aug 2009 National Eisteddfod of Wales (Second Section) Deiniolen Band
5th Jun 2009 Grotton (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
22nd Mar 2009 London and Southern Counties (Fourth Section) Battle Town
8th Mar 2009 Yorkshire Area (Fourth Section) Maltby Miners Welfare
2nd Aug 2008 National Eisteddfod of Wales (Fourth Section) Crosskeys Silver
2nd Aug 2008 National Eisteddfod of Wales (Third Section) Goodwick
2nd Aug 2008 National Eisteddfod of Wales (Championship Section) Tredegar Band
2nd Aug 2008 National Eisteddfod of Wales (Second Section) Tylorstown
16th May 2008 Grotton (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
8th Nov 2007 Malton Entertainments Contest (Class C) Knaresborough
8th Nov 2007 Malton Entertainments Contest (Class A) Kirkbymoorside Town
8th Nov 2007 Malton Entertainments Contest (Class B) Stape Silver
8th Jul 2007 Morley March & Hymn Tune Contest Marsden Silver
1st Jun 2007 Grotton (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
11th Mar 2007 North West Area (First Section) Timperley
5th Nov 2006 Pontins (Second Section) The Kippax Band
4th Nov 2006 Pontins (First Section) Chalford
10th Sep 2006 Hardraw Scar United Co-op Milnrow
9th Jun 2006 Grotton (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
30th Apr 2006 Buxton Festival (Second Section) Silk Brass
30th Apr 2006 Buxton Festival (Championship Section) The Staffordshire Band
12th Mar 2006 North West Area (Third Section) Rainford Silver
18th Feb 2006 Porthcawl Miner's Eisteddford Tredegar
19th Nov 2005 North Wales Rally (Youth Section B) Holywell Youth
19th Nov 2005 North Wales Rally (Open Section) Northop Silver
19th Nov 2005 North Wales Rally (Second Section) Deiniolen
19th Nov 2005 North Wales Rally (Fourth Section) Deeside Silver
19th Nov 2005 North Wales Rally (Youth Section A) Northop Youth
19th Nov 2005 North Wales Rally (Third Section) Beaumaris B
24th Sep 2005 National Championship of Great Britain (Fourth Section Final) Valley Brass (Haydock)
20th May 2005 Grotton (Whit Friday) Black Dyke
15th May 2005 Weston-super-Mare (Fourth Section) Verwood Concert Brass
15th May 2005 Weston-super-Mare (Championship & First Section) Abergavenny
15th May 2005 Weston-super-Mare (Third Section) Newbridge Celynen
13th Mar 2005 West of England Area (Championship Section) Bournemouth Concert Brass
12th Mar 2005 West of England Area (Second Section) St Keverne
6th Mar 2005 Midlands Area (Championship Section) Woolley Pritchard Sovereign Brass
5th Mar 2005 Midlands Area (First Section) Raunds Temperance
10th Oct 2004 SCABA Autumn Contest (Second Section) Lewes Glynde & Beddingham
10th Oct 2004 SCABA Autumn Contest (First Section) Brass Band Panta Rhei Gent
10th Oct 2004 SCABA Autumn Contest (Championship Section) Regent Brass
9th Oct 2004 SCABA Autumn Contest (Third Section) LGB Brass
9th Oct 2004 SCABA Autumn Contest (Second Section) LGB Brass
9th Oct 2004 SCABA Autumn Contest (Youth Section) Enderby Youth Band
25th Sep 2004 North East Derbyshire District Council Annual Brass Band Festival (Invitation Entertainment) Riddings
1st Aug 2004 National Eisteddfod of Wales (Second Section) Deiniolen
31st Jul 2004 National Eisteddfod of Wales (Championship Section) Tongwynlais
4th Jun 2004 Grotton (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
2nd May 2004 Buxton Festival (Championship/First Section) Harrogate
2nd May 2004 Buxton Festival (Second Section) Diggle
21st Mar 2004 London and Southern Counties (Championship Section) Redbridge Brass
20th Mar 2004 London and Southern Counties (First Section) Staines Brass
14th Mar 2004 Midlands Area (Fourth Section) Rushden Windmill
13th Mar 2004 Midlands Area (Second Section) Hathern
7th Mar 2004 Yorkshire Area (Championship Section) Yorkshire Building Society
6th Jul 2003 Brass and Trams Entertainment Contest (NEMBBA) Carlton Brass
13th Jun 2003 Grotton (Whit Friday) Grimethorpe Colliery UK Coal
17th May 2003 SEWBBA (Ebbw Vale) Contest (Second Section) Gwaun Cae Gurwen
17th May 2003 SEWBBA (Ebbw Vale) Contest (Championship Section) BTM
9th Mar 2003 North West Area (Championship Section) Fodens Richardson
2nd Mar 2003 Midlands Area (Third Section) Daventry Brass
23rd Nov 2002 North Wales Rally (Third Section) Beaumaris 'B'
23rd Nov 2002 North Wales Rally (Youth Section A) Beaumaris Youth A
23rd Nov 2002 North Wales Championships (Championship Section) Northop Silver
23rd Nov 2002 North Wales Rally (Second Section) Llanrug
23rd Nov 2002 North Wales Rally (Fourth Section) Conwy
23rd Nov 2002 North Wales Rally (Youth Section B) Beaumaris Youth B
17th Nov 2002 Brass In Concert Grimethorpe Colliery (UK Coal)
9th Nov 2002 SWBBA Contest (Youth Section) Mount Charles Youth
9th Nov 2002 SWBBA Contest (Second Section) Lanner and District
9th Nov 2002 SWBBA Contest (Fourth Section) Constantine Silver
3rd Nov 2002 Malton Entertainments Contest (Class C) Bilsdale Silver
3rd Nov 2002 Malton Entertainments Contest (Class A) Drighlington
3rd Nov 2002 Malton Entertainments Contest (Class B) Lockwood Brass
26th Oct 2002 Pontins (First Section) Dobcross Silver
26th Oct 2002 Pontins (Second Section) Old Silkstone
29th Sep 2002 Wychavon Contest (Second Section) Stourport-on-Severn
29th Sep 2002 Wychavon Contest (Fourth Section) Trinity Girls
28th Sep 2002 Porthcawl Miners' Eisteddfod Flowers
22nd Sep 2002 Stockton-on-Tees Entertainment Contest Ferryhill Town
7th Jul 2002 Brighouse March & Hymn Tune Hepworth
24th May 2002 Grotton (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
5th May 2002 Buxton Festival (Championship/First Section) Glossop Old
5th May 2002 Buxton Festival (Third Section) Hazel Grove
17th Mar 2002 North of England Area (Fourth Section) Hetton Silver
16th Mar 2002 North of England Area (First Section) Gateshead Brass
10th Mar 2002 North West Area (Second Section) Moston & Beswick
3rd Mar 2002 Yorkshire Area (First Section) Wakefield Metropolitan
7th Oct 2001 Fleetwood Contest (Youth Section) Towneley High School
7th Oct 2001 Fleetwood Contest (Second Section) Poulton-le-Fylde
7th Oct 2001 Fleetwood Contest (Championship Section) Freckleton
23rd Sep 2001 Buxton Entertainment Contest Wakefield Metropolitan
8th Jun 2001 Grotton (Whit Friday) Brighouse & Rastrick
29th Apr 2001 Holme Valley Brass Band Contest (Section A) Pennine Brass
18th Mar 2001 London and Southern Counties (First Section) Alliance Brass
4th Mar 2001 Midlands Area (Fourth Section) Carlton Brass
26th Nov 2000 Manchester District Contest (Second Section) BMP (Europe) Goodshaw
26th Nov 2000 Manchester District Contest (Youth Section) Rochdale Borough Youth
26th Nov 2000 Manchester District Contest (Open Section) Mossley
16th Jun 2000 Grotton (Whit Friday) Williams Fairey
7th May 2000 Weston-super-Mare (Fourth Section) Malvern Hills District
7th May 2000 Weston-super-Mare (Third Section) Bream Silver
19th Mar 2000 Welsh Area (Fourth Section) Beaumaris B
18th Mar 2000 Welsh Area (Second Section) Rogerstone
5th Mar 2000 Yorkshire Area (Second Section) Pennine Brass
6th Feb 2000 North East Midlands Contest (Third Section) Newhall
6th Feb 2000 North East Midlands Contest (Second Section) City of Stoke on Trent
6th Feb 2000 North East Midlands Contest (First Section) Newstead Welfare
6th Feb 2000 North East Midlands Contest (Fourth Section) Rolls Royce (Derby)
28th Nov 1999 GBBA March (Fourth Section) Tewkesbury Town
24th Oct 1999 Pontins (Second Section) Oldham Brass '97
23rd Oct 1999 Pontins (First Section) Ashton-under-Lyne
3rd Oct 1999 NWABBA Preston District Contest (Section 3) Pilling Silver Jubilee
3rd Oct 1999 NWABBA Preston District Contest (Section 4) Thornton Cleveleys
25th Sep 1999 West Wales BBA Festival Contest (Second Section) Pontardulais
25th Sep 1999 West Wales BBA Festival Contest (First Section) BTM
25th Sep 1999 West Wales BBA Contest (Championship Section) Buy as you View Cory
14th Mar 1999 North West Area (First Section) Ashton-under-Lyne
7th Feb 1999 NWABBA Contest (Second Section) Eagley
7th Feb 1999 NWABBA Contest (Championship Section) Todmorden Old
22nd Nov 1998 Manchester District Contest (Open Section) Todmorden Old
22nd Nov 1998 Manchester District Contest (Second Section) United Norwest Co-op Milnrow
17th Oct 1998 National Championship of Great Britain (Championship Section Final) Brighouse & Rastrick
5th Jun 1998 Grotton (Whit Friday) Williams Fairey
16th May 1998 SEWBBA (Ebbw Vale) Contest (First Section) Markham and District
16th May 1998 SEWBBA (Ebbw Vale) Contest (Championship Section) Cory
8th Mar 1998 Midlands Area (Third Section) Harworth Brass
21st Feb 1998 Scottish Championship (First Section) Longannet Colliery (Cowdenbeath)
8th Feb 1998 North East Midlands Contest (Third Section) RJB Brass
8th Feb 1998 North East Midlands Contest (Fourth Section) Market Rasen
8th Feb 1998 North East Midlands Contest (First Section) Riddings Band
1st Feb 1998 Durham League Contest (Section A) Fishburn Band
1st Feb 1998 Durham League Contest (Section C) Ellington Colliery
15th Nov 1997 National Mineworkers (Fourth Section) Westoe (STHCT)
26th Oct 1997 NIBA Championship of Ireland (Grade 2 Brass) Drogheda Brass Band
25th Oct 1997 NIBA Championship of Ireland (Championship Brass) C.W.A. Brass
23rd May 1997 Grotton (Whit Friday) Brighouse and Rastrick
9th Mar 1997 North West Area (Championship Section) Williams Fairey Band
2nd Feb 1997 North East Midlands Contest (Fourth Section) Market Rasen
2nd Feb 1997 North East Midlands Contest (Third Section) RBL Spalding
31st May 1996 Grotton (Whit Friday) Williams Fairey
19th May 1996 Wigan Contest (Fourth Section) St John's Mossley
19th May 1996 Wigan Contest (Third Section) Eccles Borough
5th May 1996 East Anglian BBA Spring Festival (Class C) Fulbourn and Teversham
5th May 1996 East Anglian BBA Spring Festival (Class B) Kings Lynn Town
20th Apr 1996 Carnegie Invitation Contest (Championship Section) Bo'ness and Carriden
20th Apr 1996 Carnegie Invitation Contest (First Section) Unison Kinneil
14th Apr 1996 Welsh Area (Fourth Section) Royal Oakeley Silver
13th Apr 1996 Welsh Area (First Section) Abergavenny Borough
10th Mar 1996 London and Southern Counties (First Section) Hatfields of Colchester
3rd Mar 1996 Midlands Area (Third Section) Whaley Bridge
4th Feb 1996 Durham League Contest (Section C) Barnard Castle
4th Feb 1996 Durham League Contest (Section D) Stape Silver
3rd Dec 1995 West Midlands Brass Band Association Contest (3rd section) Bedworth Brass
3rd Dec 1995 West Midlands Brass Band Association Contest (4th section) Unity Brass 'B'
3rd Dec 1995 West Midlands Brass Band Association Contest (1st section) Unity Brass
4th Nov 1995 Whitburn Invitation Contest Unison Kinneil
22nd Oct 1995 National Championship of Great Britain (First Section Final) Rolls-Royce (Coventry)
30th Apr 1995 Buxton Festival (Fourth Section) Hazel Grove
30th Apr 1995 Buxton Festival (Second Section) Glossop Old
23rd Apr 1995 Welsh Area (Fourth Section) Royal Oakeley Silver
22nd Apr 1995 Welsh Area (Third Section) Deiniolen
12th Mar 1995 North West Area (Second Section) United Co-op Crewe
12th Mar 1995 North West Area (First Section) United Norwest Co-operative (Rochdale)
26th Feb 1995 Scottish Championship (Second Section) Tullis Russell (The Papermakers) Mills
25th Feb 1995 Scottish Championship (First Section) Bon Accord Silver
19th Nov 1994 Forth Valley Championships (Open Section) Murray International Whitburn
19th Nov 1994 Forth Valley Championships Murray International Whitburn
18th Sep 1994 Wychavon Contest (First Section) Enderby Band
18th Sep 1994 Wychavon Contest (Championship Section) Flowers Band
29th May 1994 Isle of Man Festival (Section A) British Steel Teeside
28th May 1994 Isle of Man Festival (Section B) West Yorkshire Motors (Sharlston)
14th May 1994 Stroud Brass Band Festival (Third Section) Whaley Bridge
14th May 1994 Stroud Brass Band Festival (Second Section) Marshfield
24th Apr 1994 SCABA Spring Contest (Third Section) Battle Town
24th Apr 1994 SCABA Spring Contest (Youth Section) Canterbury Youth
24th Apr 1994 SCABA Spring Contest (First Section) Northfleet Brass
19th Mar 1994 Welsh Area (Fourth Section) Blaina & District
19th Mar 1994 Welsh Area (Third Section) RAF St Athan Voluntary
13th Mar 1994 North West Area (Second Section) Gorton Silver Band
6th Mar 1994 Midlands Area (Fourth Section) Banovallum Brass
11th Jul 1993 Southern Open (Third Section) Hyde
10th Jul 1993 Southern Open (Fourth Section) Lostwithiel Brass 88
10th Jul 1993 Southern Open (Second Section) Torbay Brass
29th May 1993 Strathclyde Charities Kirkintilloch
11th Apr 1993 Pontins Brean Sands (Second Section) Solent Concert
9th Apr 1993 Pontins Brean Sands (Fourth Section) Pontardulais Town
14th Mar 1993 North West Area (Third Section) Bollington
7th Mar 1993 Oldham Contest (Section 2) Hade Edge
7th Mar 1993 Oldham Contest (Championship Section) United Norwest Co-op Wardle
20th Feb 1993 Stroud Brass Band Festival (Championship Section) Aldbourne
14th Feb 1993 Milton Keynes Brass Band Festival (First Section) Kidlington Concert Brass
1st Aug 1992 National Eisteddfod of Wales (Second Section) Beaumaris
1st Aug 1992 Royal National Eisteddfod (Championship Section) Cwmaman Institute
16th May 1992 SEWBBA (Ebbw Vale) Contest (Second Section) Aberystwyth
16th May 1992 SEWBBA (Ebbw Vale) Contest (Third Section) Pontypool
26th Apr 1992 George Allen Memorial Contest (Section 2) Hatfield Main Colliery
25th Apr 1992 George Allen Memorial Contest (Section 3 & 4) Langbaurgh Brass
15th Feb 1992 SWBBA Spring Brass Band Festival (Third Section) Torrington Silver
15th Feb 1992 SWBBA Spring Brass Band Festival (Fourth Section) Appledore
15th Feb 1992 SWBBA Spring Brass Band Festival (Second Section) Totnes
15th Feb 1992 SWBBA Spring Brass Band Festival (Juvenile Section) Laira Youth
9th Feb 1992 Milton Keynes Brass Band Festival (Fourth Section) Hosier & Dickinson (Watford)
24th Nov 1991 Manchester District Contest (Open Section) United Norwest Co-op Wardle
24th Nov 1991 Manchester District Contest (Fourth Section) Sale Brass
24th Nov 1991 Manchester District Contest (Second Section) United Co-op Crewe
24th Nov 1991 Manchester District Contest (Third Section) Delph
15th Sep 1991 Wychavon Contest (Championship Section) Flowers Gloucester
24th May 1991 Grotton (Whit Friday) Black Dyke
21st Apr 1991 SCABA Spring Contest (Second Section) Castle Point Brass
21st Apr 1991 SCABA Spring Contest (Fourth Section) Cranbrook Town Band
21st Apr 1991 SCABA Spring Contest (Youth Section) Castle Point Youth
2nd Mar 1991 London and Southern Counties (Third Section) Wantage Silver A
23rd Feb 1991 Stroud Brass Band Festival (Championship Section) Flowers Gloucester
16th Feb 1991 Stroud Brass Band Festival (Third Section) Arrow Valley Brass
26th Jan 1991 Stroud Brass Band Festival (Fourth Section) Coleford Town
2nd Dec 1990 SEWBBA (Treorchy) Contest (Championship Section) Tredegar Town
2nd Dec 1990 SEWBBA (Treorchy) Contest (Second Section) Abergavenny Borough
10th Jun 1990 Swindon Entertainment Contest (Section 2) Mere Manor Brass
10th Jun 1990 Swindon Entertainment Contest (Section 3) Chinnor Silver
10th Jun 1990 Swindon Entertainment Contest (Open Section) Woodfalls
10th Jun 1990 Scottish Miners Gala Contest Scottish Brewers Newtongrange
8th Jun 1990 Grotton (Whit Friday) Leyland DAF
13th May 1990 North East Midlands Contest (Fourth Section) Websters Dinnington Colliery
13th May 1990 North East Midlands Contest (Third Section) Pearsons Pottery Chesterfield
13th May 1990 North East Midlands Contest (Second Section) Nottingham City Transport
13th May 1990 North East Midlands Contest (First Section) Newstead Welfare
6th May 1990 George Allen Memorial Contest Spennymoor Town
10th Mar 1990 Midlands (North) Area (Fourth Section) Darley Dale
26th Nov 1989 GBBA Own Choice Section B Weston-super-Mare
26th Nov 1989 GBBA Own Choice Section A Flowers Gloucester
26th Nov 1989 GBBA Own Choice Section C Winchcombe Town
4th Jun 1989 Strathclyde Charities CWS Glasgow
14th May 1989 George Allen Memorial Contest Peterlee Town
5th Mar 1989 London and Southern Counties (Fourth Section) Mid Sussex Brass
26th Feb 1989 Stroud Brass Band Festival (Championship Section) Yorkley Onward
19th Feb 1989 Stroud Brass Band Festival (Second Section) United Co-op Crewe
11th Feb 1989 Stroud Brass Band Festival (Fourth Section) Nailsworth
28th Jan 1989 Stroud Brass Band Festival (Third Section) Weston-super-Mare
22nd Oct 1988 Malmesbury Entertainment Contest Mere Manor Brass
24th Sep 1988 North East Derbyshire District Council Annual Brass Band Festival Shirland M.W.
17th Sep 1988 Marsden March Contest Lockwood
12th Jun 1988 Swindon Entertainment Contest (Open Section) Aldbourne
12th Jun 1988 Swindon Entertainment Contest (Section 2) Markham & District
15th May 1988 Weston-super-Mare (Fourth Section) Marshfield Town
15th May 1988 Weston-super-Mare (Second Section) Mid Rhondda
22nd Nov 1987 Rochdale Youth Entertainment Contest City of Sheffield Youth
14th Nov 1987 Reading Contest (Third Section) Dunchurch
16th May 1987 SEWBBA (Ebbw Vale) Contest (Section D) Ebbw Vale
16th May 1987 SEWBBA (Ebbw Vale) Contest (Section C) Burry Port
May 1987 Ebbw Vale Contest (Third Section) Burry Port Town
1st Mar 1987 CISWO Yorkshire (3rd Section) Rossington Colliery Band
15th Feb 1987 Stroud Brass Band Festival (Second Section) Mid Rhondda
15th Feb 1987 Stroud Brass Band Festival (Fourth Section) Weston
5th May 1985 Yorkshire & Humberside BBA Contest (First Section) Rothwell Temperance
5th May 1985 Yorkshire & Humberside BBA Contest (Second Section) Hambleton Brass
5th May 1985 Yorkshire & Humberside BBA Contest (Third Section) Harrogate
5th May 1985 Yorkshire & Humberside BBA Contest (Fourth Section) Tingley
9th Feb 1985 Durham League Contest (Section A) Easington Colliery
9th Feb 1985 Durham League Contest (Section B) Boldon Colliery
1st Dec 1984 Wessex Brass Band Association Winter Contest (Fourth Section) Durnovaria Silver
1st Dec 1984 Wessex Brass Band Association (Youth Section) Ryde Youth Concert
1st Dec 1984 Wessex Brass Band Association Winter Contest (Youth Section) Ryde Youth
1st Dec 1984 Wessex Brass Band Association Winter Contest (Championship Section) Woodfalls
1st Dec 1984 Wessex Brass Band Association Winter Contest (Third Section) Shrewton Silver
30th Jun 1984 Easingwold March Contest Kirkbymoorside Town
27th Nov 1983 Horbury Victoria Prize Band Annual Brass Band Contest (Section B) Rossington Colliery
27th Nov 1983 Horbury Victoria Prize Band Annual Brass Band Contest (Section A) Wakefield Metropolitan
27th Nov 1983 Horbury Victoria Prize Band Brass Band Contest (Section D - Youth) Drighlington Juniors
27th Nov 1983 Horbury Victoria Prize Band Annual Brass Band Contest (Section C) Thornhill
20th Nov 1983 Harrogate and District BBA Contest (Entertainment) Kippax
19th Nov 1983 Reading Contest (Fourth Section) Handcross Brass
30th Apr 1983 SWBBA Spring Brass Band Festival (Second Section) South Molton
30th Apr 1983 SWBBA Spring Brass Band Festival (Third Section) Illogan Sparnon
30th Apr 1983 SWBBA Spring Brass Band Festival (Fourth Section) Torrington
30th Apr 1983 SWBBA Spring Brass Band Festival (Juvenile Section) Camborne Youth
6th Apr 1983 Newcastle Exhibition Contest Consett Whitbread Trophy

Comments or Corrections?

Is something on this page incorrect? Tell us what's wrong in the box below and click send. Include your email address if you like. If you're including contest results please remember to include the date, and as much detail about the contest as you can (conductor, adjudicators, set test piece etc.). Don't forget you can always register and add missing results yourself!