[Upgrade to pro and remove adverts]

March: The President, William German

Contest Test Pieces (0)

Date Contest Winner
None

Usage


Own Choice Test Pieces (701)

[Hide Gold/Silver/Bronze Highlight]

Date Contest Band Position
2nd Jul 2017 Brighouse March & Hymn Tune Contest Diggle 11
9th Jun 2017 Droylsden (Whit Friday) Foden's 1
9th Jun 2017 Mossley (Whit Friday) Foden's 1
9th Jun 2017 Heyrod (Whit Friday) Foden's 1
9th Jun 2017 Carrbrook (Whit Friday) Foden's 1
9th Jun 2017 Broadoak (Whit Friday) Foden's 1
9th Jun 2017 Aldwinians (Whit Friday) Foden's 1
9th Jun 2017 Denton (Whit Friday) Foden's 1
9th Jun 2017 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Foden's 1
9th Jun 2017 Diggle (Whit Friday) Diggle 2
9th Jun 2017 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens 2
9th Jun 2017 Uppermill (Whit Friday) Bad Ass Brass 3
9th Jun 2017 Delph (Whit Friday) Bad Ass Brass 3
9th Jun 2017 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Diggle 3
9th Jun 2017 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Diggle 3
9th Jun 2017 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Foden's 3
9th Jun 2017 Dobcross (Whit Friday) Blackburn & Darwen 4
9th Jun 2017 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Blackburn & Darwen 4
9th Jun 2017 Dobcross (Whit Friday) Bad Ass Brass 5
9th Jun 2017 Mossley (Whit Friday) Blackburn & Darwen 6
9th Jun 2017 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Diggle Band 6
9th Jun 2017 Scouthead (Whit Friday) Bad Ass Brass 7
9th Jun 2017 Diggle (Whit Friday) Bad Ass Brass 7
9th Jun 2017 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Blackburn & Darwen 7
9th Jun 2017 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Foden's 8
9th Jun 2017 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Blackburn & Darwen 9
9th Jun 2017 Droylsden (Whit Friday) Blackburn & Darwen 9
9th Jun 2017 Mossley (Whit Friday) Diggle 9
9th Jun 2017 Lydgate (Whit Friday) Bad Ass Brass 10
9th Jun 2017 Broadoak (Whit Friday) Diggle Band 10
9th Jun 2017 Aldwinians (Whit Friday) Blackburn & Darwen 11
9th Jun 2017 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Blackburn & Darwen 11
9th Jun 2017 Carrbrook (Whit Friday) Diggle Band 12
9th Jun 2017 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Diggle Band 12
9th Jun 2017 Scouthead (Whit Friday) Wakefield Metropolitan 16
9th Jun 2017 Broadoak (Whit Friday) Blackburn & Darwen 17
9th Jun 2017 Friezland (Whit Friday) Towcester Studio 20
9th Jun 2017 Diggle (Whit Friday) Wakefield Metropolitan 22
9th Jun 2017 Grotton (Whit Friday) Towcester Studio Band 30
9th Jun 2017 Dobcross (Whit Friday) Towcester Studio 34
9th Jun 2017 Diggle (Whit Friday) Towcester Studio 34
9th Jun 2017 Lydgate (Whit Friday) Towcester Studio Band 39
9th Jun 2017 Scouthead (Whit Friday) Towcester Studio Band 44
9th Jun 2017 Delph (Whit Friday) Towcester Studio 45
3rd Jun 2017 French Open (March) Reg Vardy Band 1
11th Sep 2016 Darwen March and Hymn Tune Contest Farnworth and Walkden 4
11th Sep 2016 Darwen March and Hymn Tune Contest Haslingden and Helmshore 10
11th Sep 2016 Darwen March and Hymn Tune Contest Greenalls 14
3rd Jul 2016 Brighouse March & Hymn Tune Contest Northop Silver 5
19th Jun 2016 Morley March & Hymn Tune Contest Yorkshire Imperial DUT 2
20th May 2016 Mossley (Whit Friday) Foden's 1
20th May 2016 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Foden's 1
20th May 2016 Aldwinians (Whit Friday) Foden's 1
20th May 2016 Carrbrook (Whit Friday) Foden's 1
20th May 2016 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Foden's 1
20th May 2016 Denton (Whit Friday) Northop Silver 1
20th May 2016 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Yorkshire Imperial 1
20th May 2016 Heyrod (Whit Friday) Yorkshire Imperial 1
20th May 2016 Carrbrook (Whit Friday) Leyland 2
20th May 2016 Friezland (Whit Friday) Farnworth & Walkden 3
20th May 2016 Broadoak (Whit Friday) Foden's 3
20th May 2016 Aldwinians (Whit Friday) Leyland 3
20th May 2016 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Leyland 3
20th May 2016 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Leyland 3
20th May 2016 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Leyland 3
20th May 2016 Broadoak (Whit Friday) Leyland 4
20th May 2016 Mossley (Whit Friday) Leyland 4
20th May 2016 Denton (Whit Friday) Leyland Band 4
20th May 2016 Droylsden (Whit Friday) Leyland 4
20th May 2016 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Northop Silver 4
20th May 2016 Carrbrook (Whit Friday) Yorkshire Imperial 4
20th May 2016 Dobcross (Whit Friday) Bad Ass Brass 4
20th May 2016 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Farnworth and Walkden 5
20th May 2016 Droylsden (Whit Friday) Northop 5
20th May 2016 Heyrod (Whit Friday) Northop 5
20th May 2016 Scouthead (Whit Friday) Yorkshire Imperial 5
20th May 2016 Denton (Whit Friday) Yorkshire Imperial 5
20th May 2016 Diggle (Whit Friday) Bad Ass Brass 6
20th May 2016 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens 6
20th May 2016 Friezland (Whit Friday) Greenalls 6
20th May 2016 Aldwinians (Whit Friday) Northop Silver 6
20th May 2016 Droylsden (Whit Friday) Fodens 7
20th May 2016 Denton (Whit Friday) Fodens 7
20th May 2016 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Yorkshire Imperial 7
20th May 2016 Heyrod (Whit Friday) Fodens 9
20th May 2016 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Yorkshire Imperial 9
20th May 2016 Scouthead (Whit Friday) Bad Ass Brass 10
20th May 2016 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Leyland 10
20th May 2016 Aldwinians (Whit Friday) Yorkshire Imperial 10
20th May 2016 Droylsden (Whit Friday) Yorkshire Imperial 10
20th May 2016 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens 11
20th May 2016 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Northop Silver Band 11
20th May 2016 Uppermill (Whit Friday) Bad Ass Brass 12
20th May 2016 Diggle (Whit Friday) Greenall's 12
20th May 2016 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Northop Silver 12
20th May 2016 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Yorkshire Imperial 12
20th May 2016 Mossley (Whit Friday) Bad Ass Brass 13
20th May 2016 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Farnworth & Walkden 14
20th May 2016 Delph (Whit Friday) Bad Ass Brass 16
20th May 2016 Denshaw (Whit Friday) Greenall's 16
20th May 2016 Lydgate (Whit Friday) Farnworth & Walkden 17
20th May 2016 Broadoak (Whit Friday) Yorkshire Imperial 17
20th May 2016 Denton (Whit Friday) Farnworth & Walkden 18
20th May 2016 Broadoak (Whit Friday) Northop Silver 18
20th May 2016 Aldwinians (Whit Friday) Farnworth and Walkden 20
20th May 2016 Droylsden (Whit Friday) Farnworth and Walkden 21
20th May 2016 Lees (Whit Friday) Greenalls 25
20th May 2016 Broadoak (Whit Friday) Farnworth & Walkden 28
20th May 2016 Scouthead (Whit Friday) Greenalls 44
21st Jun 2015 Morley March & Hymn Tune Contest Yorkshire Imperial 3
29th May 2015 Carrbrook (Whit Friday) Band of the Kings Division 1
29th May 2015 Denton (Whit Friday) Foden's 1
29th May 2015 Aldwinians (Whit Friday) Foden's 1
29th May 2015 Mossley (Whit Friday) Foden's 1
29th May 2015 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Foden's 1
29th May 2015 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Foden's 1
29th May 2015 Denton (Whit Friday) Band of the Kings Division 2
29th May 2015 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Band of the King's Division 2
29th May 2015 Carrbrook (Whit Friday) Foden's 2
29th May 2015 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Foden's 2
29th May 2015 Broadoak (Whit Friday) Foden's 2
29th May 2015 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Foden's 2
29th May 2015 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Band of the King's Division 3
29th May 2015 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Band of the King's Division 3
29th May 2015 Droylsden (Whit Friday) Foden's 3
29th May 2015 Diggle (Whit Friday) Wantage Silver 3
29th May 2015 Heyrod (Whit Friday) Foden's 3
29th May 2015 Mossley (Whit Friday) Band of the King's Division 4
29th May 2015 Greenfield (Whit Friday) Band of the King's Division 4
29th May 2015 Aldwinians (Whit Friday) Blackburn & Darwen 4
29th May 2015 Denton (Whit Friday) Blackburn & Darwen 5
29th May 2015 Scouthead (Whit Friday) Fodens 5
29th May 2015 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Roberts Bakery 5
29th May 2015 Heyrod (Whit Friday) Roberts Bakery 6
29th May 2015 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Blackburn & Darwen 7
29th May 2015 Mossley (Whit Friday) Blackburn & Darwen 7
29th May 2015 Heyrod (Whit Friday) Wantage Brass 7
29th May 2015 Lydgate (Whit Friday) Wantage Silver 8
29th May 2015 Scouthead (Whit Friday) Wantage Silver 8
29th May 2015 Denshaw (Whit Friday) Roberts Bakery 8
29th May 2015 Grotton (Whit Friday) Wantage Silver 8
29th May 2015 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Blackburn & Darwen 9
29th May 2015 Broadoak (Whit Friday) Blackburn & Darwen 9
29th May 2015 Carrbrook (Whit Friday) Blackburn & Darwen 9
29th May 2015 Greenfield (Whit Friday) Roberts Bakery 9
29th May 2015 Heyrod (Whit Friday) Band of the King's Division 9
29th May 2015 Denton (Whit Friday) Roberts Bakery 10
29th May 2015 Scouthead (Whit Friday) Roberts Bakery 11
29th May 2015 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Blackburn & Darwen 12
29th May 2015 Dobcross (Whit Friday) Wantage Silver 12
29th May 2015 Delph (Whit Friday) Band of the King's Division 13
29th May 2015 Droylsden (Whit Friday) Blackburn & Darwen 16
29th May 2015 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Blackburn & Darwen 17
29th May 2015 Delph (Whit Friday) Roberts Bakery 17
29th May 2015 Diggle (Whit Friday) Roberts Bakery 20
29th May 2015 Lydgate (Whit Friday) Roberts Bakery 23
29th Jun 2014 Brighouse March & Hymn Tune Contest Skelmanthorpe Band 3
13th Jun 2014 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens 1
13th Jun 2014 Heyrod (Whit Friday) Fodens 1
13th Jun 2014 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fodens 1
13th Jun 2014 Aldwinians (Whit Friday) Foden's 1
13th Jun 2014 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens 1
13th Jun 2014 Carrbrook (Whit Friday) Fodens 1
13th Jun 2014 Broadoak (Whit Friday) Foden's 1
13th Jun 2014 Droylsden (Whit Friday) Foden's 1
13th Jun 2014 Denton (Whit Friday) Foden's 1
13th Jun 2014 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fodens 1
13th Jun 2014 Mossley (Whit Friday) Foden's 1
13th Jun 2014 Lydgate (Whit Friday) Hepworth 2
13th Jun 2014 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) JAG Land Rover 2
13th Jun 2014 Denton (Whit Friday) Roberts Bakery 2
13th Jun 2014 Diggle (Whit Friday) Wardle Anderson 2
13th Jun 2014 Greenfield (Whit Friday) Band of the King's Division 3
13th Jun 2014 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Band of the Kings Division 3
13th Jun 2014 Lees (Whit Friday) Band of the King's Division 4
13th Jun 2014 Greenfield (Whit Friday) Hepworth 4
13th Jun 2014 Delph (Whit Friday) Hepworth (Cookson Homes) 4
13th Jun 2014 Broadoak (Whit Friday) Band of the King's Division 5
13th Jun 2014 Dobcross (Whit Friday) Hepworth 5
13th Jun 2014 Denshaw (Whit Friday) Band of the Kings Division 5
13th Jun 2014 Diggle (Whit Friday) Hepworth 6
13th Jun 2014 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Roberts Bakery 6
13th Jun 2014 Uppermill (Whit Friday) Wardle Anderson 6
13th Jun 2014 Scouthead (Whit Friday) Hepworth 7
13th Jun 2014 Lydgate (Whit Friday) Roberts Bakery 7
13th Jun 2014 Delph (Whit Friday) Roberts Bakery 7
13th Jun 2014 Greenfield (Whit Friday) Jaguar Land Rover 8
13th Jun 2014 Carrbrook (Whit Friday) JAG Land Rover 8
13th Jun 2014 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) JAG Land Rover 8
13th Jun 2014 Heyrod (Whit Friday) JAG Land Rover 8
13th Jun 2014 Scouthead (Whit Friday) Roberts Bakery 8
13th Jun 2014 Dobcross (Whit Friday) Roberts Bakery 9
13th Jun 2014 Dobcross (Whit Friday) York Railway Institute 9
13th Jun 2014 Mossley (Whit Friday) JAG Land Rover 10
13th Jun 2014 Lydgate (Whit Friday) Wardle Anderson Brass 10
13th Jun 2014 Delph (Whit Friday) Band of the King's Division 11
13th Jun 2014 Mossley (Whit Friday) Roberts Bakery 12
13th Jun 2014 Delph (Whit Friday) Wardle Anderson Brass 12
13th Jun 2014 Lees (Whit Friday) Roberts Bakery 13
13th Jun 2014 Denton (Whit Friday) JAG Land Rover 15
13th Jun 2014 Uppermill (Whit Friday) Hepworth 15
13th Jun 2014 Denshaw (Whit Friday) Hepworth Band 15
13th Jun 2014 Diggle (Whit Friday) York Railway Institute Band 18
13th Jun 2014 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) JAG Land Rover 19
13th Jun 2014 Uppermill (Whit Friday) York RI 20
13th Jun 2014 Scouthead (Whit Friday) Wardle Anderson 21
13th Jun 2014 Grotton (Whit Friday) York RI 21
13th Jun 2014 Diggle (Whit Friday) Roberts Bakery 22
13th Jun 2014 Scouthead (Whit Friday) York RI 22
13th Jun 2014 Denshaw (Whit Friday) Wardle Anderson 28
13th Jun 2014 Denshaw (Whit Friday) York RI 40
7th Jun 2014 French Open (March) Lockwood
23rd Feb 2014 Oxfordshire & District Brass Band Association Winter Contest (Section B March) Jubilee Brass 1
30th Jun 2013 Brighouse March & Hymn Tune Contest Skelmanthorpe 4
16th Jun 2013 Morley March & Hymn Tune Contest Skelmanthorpe 1
24th May 2013 Lydgate (Whit Friday) Fairey 1
24th May 2013 Droylsden (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2013 Carrbrook (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2013 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2013 Mossley (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2013 Aldwinians (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2013 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2013 Broadoak (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2013 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2013 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 1
24th May 2013 Diggle (Whit Friday) Fairey 2
24th May 2013 Lees (Whit Friday) Fairey 2
24th May 2013 Greenfield (Whit Friday) Fairey 2
24th May 2013 Dobcross (Whit Friday) Fairey 2
24th May 2013 Scouthead (Whit Friday) Fairey 2
24th May 2013 Heyrod (Whit Friday) Fodens 2
24th May 2013 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens 2
24th May 2013 Denton (Whit Friday) Fodens 2
24th May 2013 Diggle (Whit Friday) Milnrow 3
24th May 2013 Uppermill (Whit Friday) Milnrow 3
24th May 2013 Dobcross (Whit Friday) Milnrow 4
24th May 2013 Droylsden (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 4
24th May 2013 Greenacres (Whit Friday) Fairey 5
24th May 2013 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 6
24th May 2013 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 7
24th May 2013 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 7
24th May 2013 Denton (Whit Friday) Silk Brass 8
24th May 2013 Carrbrook (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 8
24th May 2013 Mossley (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 8
24th May 2013 Lees (Whit Friday) Milnrow 9
24th May 2013 Denshaw (Whit Friday) Milnrow 9
24th May 2013 Lees (Whit Friday) Silk Brass 10
24th May 2013 Scouthead (Whit Friday) Milnrow 11
24th May 2013 Grotton (Whit Friday) Milnrow Band 11
24th May 2013 Aldwinians (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 11
24th May 2013 Scouthead (Whit Friday) Silk Brass 12
24th May 2013 Heyrod (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 12
24th May 2013 Grotton (Whit Friday) Fairey 13
24th May 2013 Lydgate (Whit Friday) Milnrow Band 13
24th May 2013 Greenacres (Whit Friday) Milnrow 15
24th May 2013 Diggle (Whit Friday) Silk Brass 15
24th May 2013 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Silk Brass 16
24th May 2013 Greenfield (Whit Friday) Silk Brass 18
24th May 2013 Uppermill (Whit Friday) Silk Brass 20
24th May 2013 Denton (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 26
24th May 2013 Broadoak (Whit Friday) Vernon Building Society (Poynton) 28
24th May 2013 Lydgate (Whit Friday) Silk Brass 30
24th Feb 2013 Oxfordshire & District Brass Band Association Winter Contest (Open March) Newstead Brass 1
24th Feb 2013 Oxfordshire & District Brass Band Association Winter Contest (Open March) Regent Brass 2
1st Jun 2012 Dobcross (Whit Friday) Fairey Band 1
1st Jun 2012 Droylsden (Whit Friday) Fairey 1
1st Jun 2012 Uppermill (Whit Friday) Fodens 1
1st Jun 2012 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fodens 1
1st Jun 2012 Broadoak (Whit Friday) Fodens 1
1st Jun 2012 Denton (Whit Friday) Fodens 1
1st Jun 2012 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens 1
1st Jun 2012 Aldwinians (Whit Friday) Fodens 1
1st Jun 2012 Carrbrook (Whit Friday) Fodens 1
1st Jun 2012 Mossley (Whit Friday) Fodens 1
1st Jun 2012 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 2
1st Jun 2012 Broadoak (Whit Friday) Fairey 2
1st Jun 2012 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fairey 2
1st Jun 2012 Aldwinians (Whit Friday) Fairey 2
1st Jun 2012 Droylsden (Whit Friday) Fodens 2
1st Jun 2012 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fodens 2
1st Jun 2012 Heyrod (Whit Friday) Fodens 2
1st Jun 2012 Mossley (Whit Friday) Fairey 2
1st Jun 2012 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fairey 3
1st Jun 2012 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fairey 3
1st Jun 2012 Droylsden (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 4
1st Jun 2012 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 5
1st Jun 2012 Mossley (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 6
1st Jun 2012 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 7
1st Jun 2012 Denton (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 7
1st Jun 2012 Carrbrook (Whit Friday) Fairey 7
1st Jun 2012 Aldwinians (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 8
1st Jun 2012 Carrbrook (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 9
1st Jun 2012 Heyrod (Whit Friday) Fairey 9
1st Jun 2012 Broadoak (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 10
1st Jun 2012 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fairey 10
1st Jun 2012 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 13
1st Jun 2012 Denton (Whit Friday) Fairey 13
1st Jun 2012 Heyrod (Whit Friday) Ashton-Under-Lyne 14
1st Jun 2012 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens 29
28th May 2010 Carrbrook (Whit Friday) Fairey Band 1
28th May 2010 Scouthead (Whit Friday) Fairey (Geneva) Band 1
28th May 2010 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fairey Band 1
28th May 2010 Mossley (Whit Friday) Fairey Band 1
28th May 2010 Denton (Whit Friday) Fairey Band 1
28th May 2010 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fairey Band 1
28th May 2010 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fodens Band 1
28th May 2010 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens Band 1
28th May 2010 Aldwinians (Whit Friday) Fodens Band 1
28th May 2010 Broadoak (Whit Friday) Fodens Band 1
28th May 2010 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fairey Band 2
28th May 2010 Diggle (Whit Friday) Fairey (Geneva) Band 2
28th May 2010 Heyrod (Whit Friday) Fairey Band 2
28th May 2010 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens Band 2
28th May 2010 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fodens Band 2
28th May 2010 Mossley (Whit Friday) Fodens Band 2
28th May 2010 Carrbrook (Whit Friday) Fodens Band 2
28th May 2010 Droylsden (Whit Friday) Fairey Band 2
28th May 2010 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fairey Band 3
28th May 2010 Denton (Whit Friday) Fodens Band 3
28th May 2010 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Hade Edge Band 3
28th May 2010 Greenacres (Whit Friday) Fodens 3
28th May 2010 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) The Co-operative Band (Crewe) 4
28th May 2010 Droylsden (Whit Friday) Fodens Band 4
28th May 2010 Aldwinians (Whit Friday) The Co-operative Band (Crewe) 5
28th May 2010 Mossley (Whit Friday) The Co-operative Band (Crewe) 5
28th May 2010 Heyrod (Whit Friday) Fodens Band 5
28th May 2010 Scouthead (Whit Friday) Fodens 5
28th May 2010 Broadoak (Whit Friday) Fairey Band 5
28th May 2010 Denshaw (Whit Friday) Fairey (Geneva) Band 7
28th May 2010 Denton (Whit Friday) The Co-operative Band (Crewe) 8
28th May 2010 Heyrod (Whit Friday) The Co-operative Band (Crewe) 8
28th May 2010 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Hade Edge Band 9
28th May 2010 Droylsden (Whit Friday) The Co-operative Band (Crewe) 11
28th May 2010 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) The Co-operative Band (Crewe) 14
28th May 2010 Heyrod (Whit Friday) Hade Edge Band 14
28th May 2010 Delph (Whit Friday) Hade Edge Band 16
28th May 2010 Denshaw (Whit Friday) Hade Edge Band 22
28th May 2010 Broadoak (Whit Friday) Hade Edge Band 28
5th Jun 2009 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens Band 1
5th Jun 2009 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fodens Band 1
5th Jun 2009 Mossley (Whit Friday) Fodens Band 1
5th Jun 2009 Droylsden (Whit Friday) Fodens Band 1
5th Jun 2009 Carrbrook (Whit Friday) Fodens Band 1
5th Jun 2009 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fodens Band 2
5th Jun 2009 Aldwinians (Whit Friday) Fodens Band 2
5th Jun 2009 Denton (Whit Friday) Fodens Band 2
5th Jun 2009 Heyrod (Whit Friday) Fodens Band 3
5th Jun 2009 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens Band 3
5th Jun 2009 Scouthead (Whit Friday) Fodens 3
5th Jun 2009 Droylsden (Whit Friday) Staffordshire Band 4
5th Jun 2009 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Staffordshire Band 5
5th Jun 2009 Mossley (Whit Friday) Staffordshire Band 6
5th Jun 2009 Carrbrook (Whit Friday) Staffordshire Band 8
5th Jun 2009 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Staffordshire Band 8
5th Jun 2009 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Staffordshire Band 8
5th Jun 2009 Broadoak (Whit Friday) Fodens Band 8
5th Jun 2009 Heyrod (Whit Friday) Staffordshire Band 11
5th Jun 2009 Broadoak (Whit Friday) Staffordshire Band 11
9th Jun 2006 Lees (Whit Friday) Fairey 1
9th Jun 2006 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens Richardson 1
9th Jun 2006 Micklehurst (Whit Friday) Fodens Richardson 1
9th Jun 2006 Droylsden (Whit Friday) Fodens Richardson 1
9th Jun 2006 Uppermill (Whit Friday) Fodens Richardson 1
9th Jun 2006 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fodens Richardson 1
9th Jun 2006 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens Richardson 1
9th Jun 2006 Lydgate (Whit Friday) Fairey 2
9th Jun 2006 Denton (Whit Friday) Fodens Richardson 2
9th Jun 2006 Mossley (Whit Friday) Pennine Brass 2
9th Jun 2006 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fairey 3
9th Jun 2006 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fodens Richardson 3
9th Jun 2006 Delph (Whit Friday) Fodens Richardson 3
9th Jun 2006 Mossley (Whit Friday) Fodens Richardson 3
9th Jun 2006 Carrbrook (Whit Friday) Pennine Brass 3
9th Jun 2006 Heyrod (Whit Friday) Pennine Brass 3
9th Jun 2006 Micklehurst (Whit Friday) Pennine Brass 3
9th Jun 2006 Denton (Whit Friday) Pennine Brass 3
9th Jun 2006 Broadoak (Whit Friday) Pennine Brass 3
9th Jun 2006 Droylsden (Whit Friday) Fairey 4
9th Jun 2006 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fairey 4
9th Jun 2006 Greenfield (Whit Friday) Berne 4
9th Jun 2006 Broadoak (Whit Friday) Fairey 4
9th Jun 2006 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fairey 5
9th Jun 2006 Droylsden (Whit Friday) Pennine Brass 5
9th Jun 2006 Scouthead (Whit Friday) Berne 5
9th Jun 2006 Micklehurst (Whit Friday) Hawaiian Brass 6
9th Jun 2006 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Pennine Brass 6
9th Jun 2006 Uppermill (Whit Friday) Berne 6
9th Jun 2006 Broadoak (Whit Friday) Fodens Richardson 6
9th Jun 2006 Denton (Whit Friday) Fairey 7
9th Jun 2006 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fairey 7
9th Jun 2006 Lydgate (Whit Friday) Berne 7
9th Jun 2006 Micklehurst (Whit Friday) Timperley 7
9th Jun 2006 Carrbrook (Whit Friday) Fairey 8
9th Jun 2006 Mossley (Whit Friday) Fairey 8
9th Jun 2006 Heyrod (Whit Friday) Fodens Richardson 8
9th Jun 2006 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Pennine Brass 8
9th Jun 2006 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Pennine Brass 8
9th Jun 2006 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Hawaiian Brass 9
9th Jun 2006 Droylsden (Whit Friday) Hawaiian Brass 9
9th Jun 2006 Micklehurst (Whit Friday) Fairey 10
9th Jun 2006 Mossley (Whit Friday) Hawaiian Brass 10
9th Jun 2006 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Timperley 10
9th Jun 2006 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Hawaiian Brass 11
9th Jun 2006 Greenacres (Whit Friday) Berne 11
9th Jun 2006 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Timperley 12
9th Jun 2006 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Timperley 12
9th Jun 2006 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Pennine Brass 13
9th Jun 2006 Delph (Whit Friday) Pennine Brass 15
9th Jun 2006 Droylsden (Whit Friday) Timperley 15
9th Jun 2006 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Timperley 15
9th Jun 2006 Delph (Whit Friday) Berne 16
9th Jun 2006 Broadoak (Whit Friday) Timperley 16
9th Jun 2006 Heyrod (Whit Friday) Hawaiian Brass 17
9th Jun 2006 Denton (Whit Friday) Timperley 18
9th Jun 2006 Carrbrook (Whit Friday) Timperley 19
9th Jun 2006 Denton (Whit Friday) Hawaiian Brass 20
9th Jun 2006 Mossley (Whit Friday) Timperley 20
9th Jun 2006 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Hawaiian Brass 23
9th Jun 2006 Broadoak (Whit Friday) Hawaiian Brass 26
9th Jun 2006 Carrbrook (Whit Friday) Hawaiian Brass 27
9th Jun 2006 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Hawaiian Brass 28
20th May 2005 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fodens Richardson 1
20th May 2005 Mossley (Whit Friday) Fodens Richardson 1
20th May 2005 Delph (Whit Friday) Fodens Richardson 1
20th May 2005 Heyrod (Whit Friday) Fodens Richardson 1
20th May 2005 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fodens Richardson 1
20th May 2005 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens Richardson 1
20th May 2005 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens Richardson 1
20th May 2005 Uppermill (Whit Friday) Fodens Richardson 1
20th May 2005 Broadoak (Whit Friday) Pennine Brass 1
20th May 2005 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Pennine Brass 2
20th May 2005 Droylsden (Whit Friday) Ransome 2
20th May 2005 Micklehurst (Whit Friday) Fodens Richardson 3
20th May 2005 Mossley (Whit Friday) Pennine Brass 3
20th May 2005 Heyrod (Whit Friday) Pennine Brass 3
20th May 2005 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Ransome 3
20th May 2005 Carrbrook (Whit Friday) Pennine Brass 4
20th May 2005 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Ransome 4
20th May 2005 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Ransome 5
20th May 2005 Micklehurst (Whit Friday) Ransome 5
20th May 2005 Droylsden (Whit Friday) Pennine Brass 6
20th May 2005 Denton (Whit Friday) Ransome 6
20th May 2005 Heyrod (Whit Friday) Ransome 6
20th May 2005 Broadoak (Whit Friday) Ransome 6
20th May 2005 Denton (Whit Friday) Fodens Richardson 8
20th May 2005 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Pennine Brass 10
20th May 2005 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Pennine Brass 10
20th May 2005 Mossley (Whit Friday) Ransome 11
20th May 2005 Denton (Whit Friday) Pennine Brass 12
20th May 2005 Carrbrook (Whit Friday) Ransome 12
20th May 2005 Broadoak (Whit Friday) Fodens Richardson 12
20th May 2005 Droylsden (Whit Friday) Fodens Richardson 14
20th May 2005 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Ransome 14
20th May 2005 Carrbrook (Whit Friday) Fodens Richardson 16
13th Jun 2003 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fodens (Richardson) 1
13th Jun 2003 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens (Richardson) 1
13th Jun 2003 Heyrod (Whit Friday) Fodens (Richardson) 1
13th Jun 2003 The Station (Whit Friday) Fodens (Richardson) 1
13th Jun 2003 Denton (Whit Friday) Fodens (Richardson) 1
13th Jun 2003 Uppermill (Whit Friday) Fodens (Richardson) 2
13th Jun 2003 Mossley (Whit Friday) Fodens Richardson 2
13th Jun 2003 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens (Richardson) 3
13th Jun 2003 Broadoak (Whit Friday) Fodens Richardson 3
13th Jun 2003 Droylsden (Whit Friday) Fodens (Richardson) 4
13th Jun 2003 Micklehurst (Whit Friday) Fodens (Richardson) 4
13th Jun 2003 Hattersley (Whit Friday) Fodens Richardson 6
13th Jun 2003 Delph (Whit Friday) Fodens (Richardson) 7
13th Jun 2003 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Fodens (Richardson) 9
13th Jun 2003 Carrbrook (Whit Friday) Carrbrook Brass 22
13th Jun 2003 Mossley (Whit Friday) Carrbrook Brass 23
13th Jun 2003 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Carrbrook Brass 30
13th Jun 2003 Micklehurst (Whit Friday) Carrbrook Brass 33
13th Jun 2003 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Carrbrook Brass 35
13th Jun 2003 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Carrbrook Brass 36
13th Jun 2003 Friezland (Whit Friday) Carrbrook 38
13th Jun 2003 Broadoak (Whit Friday) Carrbrook Brass 39
13th Jun 2003 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Carrbrook Brass 43
24th May 2002 The Station (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2002 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2002 Mossley (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2002 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2002 Millbrook (Whit Friday) Fodens 1
24th May 2002 Micklehurst (Whit Friday) Fodens 2
24th May 2002 Heyrod (Whit Friday) Fodens 2
24th May 2002 Carrbrook (Whit Friday) Fodens 3
24th May 2002 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Fodens 6
24th May 2002 Broadoak (Whit Friday) Fodens 7
24th May 2002 Scouthead (Whit Friday) Riddings 7
24th May 2002 Denton (Whit Friday) Riddings 13
24th May 2002 Broadoak (Whit Friday) Riddings 14
24th May 2002 Mossley (Whit Friday) Riddings 17
24th May 2002 Lydgate (Whit Friday) Riddings 18
24th May 2002 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Riddings 22
24th May 2002 Delph (Whit Friday) Ridding 23
24th May 2002 Dobcross (Whit Friday) Riddings 25
24th May 2002 Denshaw (Whit Friday) Riddings 41
29th Mar 2002 Australian Championships (A Grade Parade of Bands) St.Marys Band Club Brass (NSW) 10
25th Nov 2001 GBBA March (Section A) City of Bristol 1
8th Jun 2001 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Williams Fairey 1
8th Jun 2001 Mossley (Whit Friday) Williams Fairey 1
8th Jun 2001 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Williams Fairey 1
8th Jun 2001 Broadoak (Whit Friday) Williams Fairey 2
8th Jun 2001 Uppermill (Whit Friday) Ebury 3
8th Jun 2001 Denton (Whit Friday) Williams Fairey 3
8th Jun 2001 Millbrook (Whit Friday) United Co-op Crewe 3
8th Jun 2001 Broadoak (Whit Friday) Ebury 3
8th Jun 2001 Heyrod (Whit Friday) Williams Fairey 4
8th Jun 2001 Uppermill (Whit Friday) Williams Fairey 6
8th Jun 2001 Broadoak (Whit Friday) United Co-op Crewe 6
8th Jun 2001 Scouthead (Whit Friday) Tintwistle Band 8
8th Jun 2001 Greenfield (Whit Friday) Tintwistle Band 14
8th Jun 2001 Uppermill (Whit Friday) Tintwistle Band 15
8th Jun 2001 Delph (Whit Friday) Tintwistle Band 17
8th Jun 2001 Dobcross (Whit Friday) Tintwistle Band 18
8th Jun 2001 Broadoak (Whit Friday) Meltham and Meltham Mills 18
8th Jun 2001 Heyrod (Whit Friday) Meltham and Meltham Mills 20
8th Jun 2001 Heyrod (Whit Friday) Intwistle 22
8th Jun 2001 Lydgate (Whit Friday) Tintwistle Band 23
8th Jun 2001 Broadoak (Whit Friday) Whitworth Vale and Healey 32
8th Jun 2001 Carrbrook (Whit Friday) Ebury
8th Jun 2001 The Station (Whit Friday) Williams Fairey
8th Jun 2001 Millbrook (Whit Friday) Williams Fairey
8th Jun 2001 The Station (Whit Friday) United Co-op Crewe
18th Feb 2001 Oxfordshire & District Brass Band Association Winter Contest (Section A March) Jubilee Brass 1
16th Jun 2000 Greenfield (Whit Friday) Fodens (Courtois) 1
16th Jun 2000 Dobcross (Whit Friday) Fodens (Courtois) 1
16th Jun 2000 Broadoak (Whit Friday) Ebury Brass 2
16th Jun 2000 Uppermill (Whit Friday) Fodens (Courtois) 3
16th Jun 2000 Scouthead (Whit Friday) Fodens (Courtois) 3
16th Jun 2000 Delph (Whit Friday) Fodens (Courtois) 3
16th Jun 2000 Roundthorn (Whit Friday) Fodens (Courtois) 3
16th Jun 2000 Mossley (Whit Friday) Sellers International 3
16th Jun 2000 Greenfield (Whit Friday) Tintwistle 6
16th Jun 2000 The Station (Whit Friday) Sellers International 7
16th Jun 2000 Lees (Whit Friday) Fodens (Courtois) 10
16th Jun 2000 Delph (Whit Friday) Tintwistle 10
16th Jun 2000 Broadoak (Whit Friday) Fodens 10
16th Jun 2000 Heyrod (Whit Friday) Ebury Brass 11
16th Jun 2000 Broadoak (Whit Friday) Sellars 11
16th Jun 2000 Heyrod (Whit Friday) Sellars 14
16th Jun 2000 Dobcross (Whit Friday) Tintwistle 15
16th Jun 2000 Heyrod (Whit Friday) Tintwistle 20
16th Jun 2000 Uppermill (Whit Friday) Tintwistle 28
16th Jun 2000 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Ebury Brass
28th May 1999 Greenfield (Whit Friday) Eikanger-Bjorsvik 2
28th May 1999 Heyrod (Whit Friday) Eikanger-Bjorsvick 2
28th May 1999 Mossley (Whit Friday) Eikanger Bjorsvik 4
28th May 1999 Heyrod (Whit Friday) Holme Silver 5
28th May 1999 Scouthead (Whit Friday) Holme Silver 10
28th May 1999 Heyrod (Whit Friday) N.C.T Select 14
28th May 1999 Greenfield (Whit Friday) Holme Silver
28th May 1999 Dobcross (Whit Friday) Holme Silver
21st Feb 1999 Oxfordshire & District Brass Band Association Winter Contest (Section A March) Jubilee Brass 4
5th Jun 1998 Denton (Whit Friday) Williams Fairey 1
5th Jun 1998 Mossley (Whit Friday) Williams Fairey 1
5th Jun 1998 Uppermill (Whit Friday) Williams Fairey 1
5th Jun 1998 Grotton (Whit Friday) Williams Fairey 1
5th Jun 1998 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Williams Fairey 1
5th Jun 1998 Lydgate (Whit Friday) Williams Fairey 1
5th Jun 1998 Scouthead (Whit Friday) Williams Fairey 1
5th Jun 1998 Carrbrook (Whit Friday) Sellers Engineering 1
5th Jun 1998 Heyrod (Whit Friday) Sellers Engineering 1
5th Jun 1998 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Williams Fairey 1
5th Jun 1998 Reindeer Inn (Whit Friday) Sellers Engineering 1
5th Jun 1998 Lydgate (Whit Friday) Congleton 2
5th Jun 1998 Denshaw (Whit Friday) Williams Fairey 2
5th Jun 1998 Stalybridge Celtic (Whit Friday) Williams Fairey 2
5th Jun 1998 Millbrook (Whit Friday) Congleton 2
5th Jun 1998 Broadoak (Whit Friday) Ashton-under-Lyne 2
5th Jun 1998 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Congleton 3
5th Jun 1998 Mossley (Whit Friday) Congleton 3
5th Jun 1998 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Williams Fairey 3
5th Jun 1998 Heyrod (Whit Friday) Williams Fairey 3
5th Jun 1998 Broadoak (Whit Friday) Sellers Engineering 3
5th Jun 1998 Micklehurst (Whit Friday) Sellers Engineering 4
5th Jun 1998 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Sellers Engineering 4
5th Jun 1998 Reindeer Inn (Whit Friday) British Telecom 4
5th Jun 1998 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Sellers Engineering 4
5th Jun 1998 Millbrook (Whit Friday) Ashton-under-Lyne 5
5th Jun 1998 Reindeer Inn (Whit Friday) Ashton-under-Lyne 6
5th Jun 1998 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) British Telecom 7
5th Jun 1998 Reindeer Inn (Whit Friday) Congleton 7
5th Jun 1998 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Congleton 8
5th Jun 1998 Broadoak (Whit Friday) Congleton 8
5th Jun 1998 Reindeer Inn (Whit Friday) Holme Silver 10
5th Jun 1998 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Holme Silver 10
5th Jun 1998 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Ashton-under-Lyne 12
5th Jun 1998 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) British Telecom 16
5th Jun 1998 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Ashton-under-Lyne 17
5th Jun 1998 Micklehurst (Whit Friday) Ashton-under-Lyne
5th Jun 1998 Greenfield (Whit Friday) Holme Silver
5th Jun 1998 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) British Telecom
5th Jun 1998 Denton (Whit Friday) British Telecom
23rd May 1997 Mossley (Whit Friday) British Telecom 1
23rd May 1997 Uppermill (Whit Friday) British Telecom 1
23rd May 1997 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) British Telecom 2
23rd May 1997 Uppermill (Whit Friday) British Aerospace (Chadderton) 3
23rd May 1997 Millbrook (Whit Friday) British Telecom 3
23rd May 1997 Carrbrook (Whit Friday) British Telecom 3
23rd May 1997 Delph (Whit Friday) British Telecom 3
23rd May 1997 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) British Telecom 3
23rd May 1997 Broadoak (Whit Friday) British Telecom 3
23rd May 1997 Micklehurst (Whit Friday) British Telecom 4
23rd May 1997 Stalybridge Celtic (Whit Friday) British Telecom 6
23rd May 1997 Grotton (Whit Friday) Ratby 7
23rd May 1997 Grotton (Whit Friday) Dobcross Silver 9
23rd May 1997 Broadoak (Whit Friday) Ratby Co-op 13
23rd May 1997 Broadoak (Whit Friday) Dobcross Silver 14
23rd May 1997 Broadoak (Whit Friday) British Aerospace (Chadderton) 20
23rd May 1997 Stalybridge Celtic (Whit Friday) British Aerospace (Chadderton) 22
23rd May 1997 Mossley (Whit Friday) British Aerospace (Chadderton)
23rd May 1997 Lees (Whit Friday) British Aerospace (Chadderton)
23rd May 1997 Greenfield (Whit Friday) British Aerospace (Chadderton)
23rd May 1997 Dobcross (Whit Friday) Dobcross Silver
23rd May 1997 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) British Telecom
31st May 1996 Denshaw (Whit Friday) Williams Fairey 1
31st May 1996 Scouthead (Whit Friday) Williams Fairey 1
31st May 1996 Grotton (Whit Friday) Williams Fairey 1
31st May 1996 Mossley (Whit Friday) Williams Fairey 1
31st May 1996 Delph (Whit Friday) Williams Fairey 1
31st May 1996 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Williams Fairey 1
31st May 1996 Roundthorn (Whit Friday) Sellers Engineering 1
31st May 1996 Lees (Whit Friday) Sellers Engineering 1
31st May 1996 Stalybridge Celtic (Whit Friday) British Telecom 1
31st May 1996 Micklehurst (Whit Friday) British Telecom 1
31st May 1996 Lydgate (Whit Friday) Williams Fairey 1
31st May 1996 Broadoak (Whit Friday) British Telecom 1
31st May 1996 Roundthorn (Whit Friday) Williams Fairey 2
31st May 1996 Dobcross (Whit Friday) Sellers Engineering 2
31st May 1996 Denton (Whit Friday) British Telecom 2
31st May 1996 Heyrod (Whit Friday) Williams Fairey 3
31st May 1996 Millbrook (Whit Friday) British Telecom 3
31st May 1996 Broadoak (Whit Friday) Sellers Engineering 4
31st May 1996 Lydgate (Whit Friday) Sellers Engineering 4
31st May 1996 Millbrook (Whit Friday) Williams Fairey
31st May 1996 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) Williams Fairey
31st May 1996 Stalybridge Labour Club (Whit Friday) British Telecom
31st May 1996 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) British Telecom
31st May 1996 Mossley (Whit Friday) British Telecom
9th Jun 1995 Roundthorn (Whit Friday) Freckleton 18
27th May 1994 Millbrook (Whit Friday) Rotherham Schools Youth 28
4th Jun 1993 Millbrook (Whit Friday) Blackburn and Darwen 1
4th Jun 1993 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Blackburn and Darwen 6
4th Jun 1993 Millbrook (Whit Friday) Bestwood Welfare 14
4th Jun 1993 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Bestwood Welfare 22
4th Jun 1993 Broadoak (Whit Friday) Bestwood Welfare 24
4th Jun 1993 Broadoak (Whit Friday) Barnton 33
4th Jun 1993 Hurst (Ashton United) (Whit Friday) Barnton Silver 39
30th Jun 1990 Easingwold March Contest Kippax Allerton Bywater 1
30th Jun 1990 Easingwold March Contest Aceprint Gawthorpe Victoria 2
27th May 1988 Stalybridge (Whit Friday) Williams Fairey 1
27th May 1988 Heyrod (Whit Friday) Williams Fairey 1
27th May 1988 Uppermill (Whit Friday) Williams Fairey 1
27th May 1988 Tame Valley (Dukinfield) (Whit Friday) Fairey 1
27th May 1988 Whit Friday Failsworth Williams Fairey 1
27th May 1988 Delph (Whit Friday) Fairey 1
27th May 1988 Carrbrook (Whit Friday) Fairey 1
27th May 1988 Broadoak (Whit Friday) Fairey 1
27th May 1988 Scouthead (Whit Friday) Williams Fairey 1
27th May 1988 Micklehurst (Whit Friday) Williams Fairey 2
27th May 1988 Mossley (Whit Friday) Williams Fairey 2
27th May 1988 Millbrook (Whit Friday) Fairey 3
23rd May 1986 Delph (Whit Friday) Sherwood Brass 12
23rd May 1986 Scouthead (Whit Friday) Sherwood Brass 13
30th May 1980 Mossley (Whit Friday) Brindle 14
8th Jun 1979 Mossley (Whit Friday) Pemberton Old 19
8th Jun 1979 Stalybridge (Whit Friday) Brindle
8th Jun 1979 Stalybridge (Whit Friday) Pemberton Old
3rd Jun 1977 Lees (Whit Friday) Linthwaite 3
3rd Jun 1977 Mossley (Whit Friday) Linthwaite 25
11th Jun 1976 Mossley (Whit Friday) Goodshaw 28
17th Apr 1976 Australian Championships (A Grade Parade of Bands) Maryborough Excelsior (Qld) 8
15th Jun 1973 Mossley (Whit Friday) Linthwaite 11
15th Jun 1973 Mossley (Whit Friday) Haydock 25
26th May 1972 Mossley (Whit Friday) Goodshaw
4th Jun 1971 Mossley (Whit Friday) Linthwaite 16
22nd May 1970 Millbrook (Whit Friday) Goodshaw 2
22nd May 1970 Mossley (Whit Friday) Goodshaw 7
22nd May 1970 Mossley (Whit Friday) Boarshurst 18
22nd May 1970 Mossley (Whit Friday) Hollingworth 24
22nd May 1970 Stalybridge (Whit Friday) Hollingworth
22nd May 1970 Uppermill (Whit Friday) Hollingworth
30th May 1969 Greenfield (Whit Friday) Boarshurst 3
30th May 1969 Millbrook (Whit Friday) Boarshurst 3
30th May 1969 Stalybridge (Whit Friday) Boarshurst
30th May 1969 Micklehurst (Whit Friday) Boarshurst
30th May 1969 Lees (Whit Friday) Boarshurst
7th Jun 1968 Mossley (Whit Friday) Hollingworth 13
19th May 1967 Mossley (Whit Friday) Hollingworth 13
11th Sep 1960 Pegswood Contest (Section 1) Horden Colliery 2
11th Sep 1960 Pegswood Contest (Section 1) Crookhall Colliery
5th Jun 1914 Whit Friday Stalybridge Tradesmen Batley Old 1
5th Jun 1914 Bottom Mossley (Whit Friday) Batley Old 1
5th Jun 1914 Uppermill (Whit Friday) Hebden Bridge 1
5th Jun 1914 Stalybridge (Whit Friday) Batley Old 3
5th Jun 1914 Bottom Mossley (Whit Friday) Hebden Bridge
16th May 1913 Stalybridge (Whit Friday) Batley Old 1
16th May 1913 Uppermill (Whit Friday) Black Dyke 2
16th May 1913 Bottom Mossley (Whit Friday) Black Dyke 2
16th May 1913 Bottom Mossley (Whit Friday) Batley Old 3
31st May 1912 Whit Friday Oldham (Star Hotel) Irwell Old 1

Comments or Corrections?

Is something on this page incorrect? Tell us what's wrong in the box below and click send. Include your email address if you like. If you're including contest results please remember to include the date, and as much detail about the contest as you can (conductor, adjudicators, set test piece etc.). Don't forget you can always register and add missing results yourself!