[Upgrade to pro and remove adverts]

Labour and Love (1913), Percy Fletcher

Contest Test Pieces (78)

Date Contest Winner
13th Apr 2013 North American Championships (Second Section) Chesapeake Silver Cornet Brass Band
30th Jan 2011 French National Brass Band Championship (Second Division) Brass Band de Toulouse
21st Mar 2010 North of England Area (Third Section) Ferryhill Town
20th Mar 2010 London and Southern Counties (Third Section) Fulham Brass
20th Mar 2010 Welsh Area (Third Section) Goodwick
14th Mar 2010 North West Area (Third Section) Delph
13th Mar 2010 Midlands Area (Third Section) Porthywaen Silver
13th Mar 2010 Scottish Championship (Third Section) Kilmarnock Concert Brass
13th Mar 2010 West of England Area (Third Section) Sidmouth Town
7th Mar 2010 Yorkshire Area (Third Section) Chapeltown
19th Apr 2008 Deutsche Brass Band Meisterschaft (Oberstufe) Cologne Concert Brass
7th Oct 2000 Wessex Brass Band Association (Second Section) City of Bristol
30th Oct 1999 SWBBA Contest (Second Section) Helston Town
5th May 1996 East Anglian BBA Spring Festival (Class A) Cawston
5th Aug 1995 Royal National Eisteddfod (Fourth Section) Royal Oakley
28th Nov 1992 North Wales Rally (Second Section) Royal Buckley Town
17th Nov 1990 Reading Contest (Third Section) Atlas Copco
29th Jan 1989 Durham League Contest (Section C) Peterlee Town
24th Oct 1987 Pontins (Third Section) Drighlington
27th Jun 1987 NSW State Championships (Junior A Grade) Willoughby Municipal
16th Jun 1984 West of England Bandsmen's Festival (Class B) St. Keverne
15th Apr 1984 CISWO North East (Second Section) Ashington Colliery
25th Jun 1983 CISWO Wales (Class C) Llwydcoed
23rd May 1982 Joshua Tetley Leeds Open (Third Section) Wakefield Metropolitan
3rd Nov 1979 Pontins (Second Section) Leyland Vehicles Band
29th Sep 1979 Leamington Spa (Warwick District Council) Contest (2nd Section) Black Country Brass
29th Apr 1979 Buxton Festival (Section A) Ireland Alloys
18th Feb 1979 NWABBA Contest (Second Section) Poynton
10th Feb 1979 CISWO Nottinghamshire (Second Section) Carlton
18th Nov 1978 Reading Contest (Second Section) Yorkley Onward
12th Feb 1978 Durham League Contest (Section C) Mainsforth & Tursdale
5th Oct 1963 Oxford Annual Contest (Section A) Ynyshir Wattstown Colliery
5th Mar 1961 CISWO Yorkshire (2nd Section) Rawmarsh Prize Band
25th Sep 1960 Harrogate and District BBA Contest (First Section) Hammonds Sauce Works
18th Jun 1960 Toc H Contest (Section 1) Heage Silver
5th Dec 1959 West Riding Contest (2nd Section) Dodworth Colliery
4th Jul 1959 Weymouth Contest (Section 1) Hanwell
19th Jun 1955 Huddersfield & District BBA Contest (Section A) Lindley
10th Jul 1954 Fairford Contest (Section 1) Hanwell Silver
15th Nov 1953 North East Midlands Contest (First Section) Clipstone Colliery
6th Dec 1952 London and Home Counties BBA Contest (First Section) Odhams Press
7th Jul 1951 Cirencester Contest (Open Section) Woodfalls
25th Nov 1950 Halifax Association Contest (Section 1) Hammonds Sauce Works
4th Nov 1950 Berkshire & Neighbouring Counties Band Festival Guild (Section 1) Erith British Legion
14th Oct 1950 Oxford Annual Contest (Section 1) Bedford Trades
15th Jul 1950 Daily Herald Brighton Open Brass Band Festival (Championship Section) High Wycombe Town
10th Jun 1950 North East Midlands Contest (First Section) Bestwood Colliery
11th Dec 1949 West Riding Contest (1st Section) Markham Main
18th Jun 1949 Daily Herald North of England Festival (Second Section) Hade Edge
1st Feb 1947 Leicestershire BBA (Leicester) Contest (Open Section) Wigston Temperance
31st Aug 1946 Huddersfield & District BBA Contest (Section A) Flockton United
22nd Jun 1946 Oxfordshire & District Contest (Section 1) Morris Motors
2nd Mar 1946 West Riding Contest (1st Section) Phoenix Works (Rotherham)
8th Sep 1945 Walthamstow Contest (Section 1) Hanwell Silver
5th May 1945 Belle Vue May Contest (Class A) Hickleton Main Public
6th May 1939 Belle Vue May Contest (Class A) Phoenix Works (Rotherham)
29th Jun 1935 Romford Contest (Open Section) Hanwell Silver
4th May 1935 British Legion Contest Watford B.L.
8th Sep 1934 Walthamstow Contest (Section 1) Friary Brewery
19th Nov 1932 East Ham Contest (Section 2) Friary Brewery
18th Jul 1931 West Riding Contest (1st Section) Bradford City
27th Jun 1931 Yeadon Contest (Section 1) Bradford City
13th Jun 1931 Driffield Contest
23rd May 1931 Halifax and District BBA First Section Bradford City
4th Apr 1931 Pudsey Contest Slaithwaite
5th Aug 1929 St Ives Contest (Open Section) Camborne Town
13th Jul 1929 Stenalees Contest (First Section) St Dennis
18th Aug 1928 Oxford Annual Contest (Section 1) Denton Original M./C.
19th Nov 1927 East Ham Contest (Section 3) Tilbury Town
17th Jul 1926 Oxfordshire & District Contest (Section 1)
Jul 1926 Belle Vue July Contest Bolsover Colliery
27th Sep 1924 Crystal Palace (Junior Shield - A) Brynamman
8th May 1920 Stalybridge Contest Helmshore
21st Feb 1920 Oldham Contest Oldham Prize
3rd Aug 1914 Barry Island Contest (Section 1) Aber Valley Silver
1st Jun 1914 Ross-on-Wye Contest Aber Valley
13th Apr 1914 Southern Counties Association Contest (1st Section) Reigate Town
27th Sep 1913 National Championship of Great Britain (Crystal Palace) Irwell Springs

Usage


Own Choice Test Pieces (222)

[Hide Gold/Silver/Bronze Highlight]

Date Contest Band Position
4th Jun 2017 Giron des Musiques de la Veveyse, FR La Lyre le Crêt
27th May 2017 Giron de Musique de la Sarine La Lyre le Crêt
7th May 2017 Buxton Festival (Third Section) Stalybridge Old 4
7th May 2017 Buxton Festival (Third Section) Trentham Brass 6
4th Feb 2017 Norwegian National Championships (Division 4) Fræna Brass Band 2
3rd Feb 2017 Norwegian National Championships (Division 5) Grenland Brass 9
24th Sep 2016 Fife Charities Band Association Contest Bon-Accord Silver B 13
11th Jun 2016 Eidgenössisches Musikfest (Second Section) Feldmusik Luthern 8
27th Mar 2016 Australian Championships (C Grade) Mitcham City Brass (SA) 7
6th Feb 2016 Norwegian National Championships (Division 4) Bjørvika Brass Band 1
6th Feb 2016 Norwegian National Championships (Division 4) Hordvik Musikklag 4
5th Feb 2016 Norwegian National Championships (Division 5) Randaberg Musikkorps 11
14th Nov 2015 Swedish National Championship (First Division) Asenhoga Brass Band 1
8th Nov 2015 Bayerischer Orchesterwettbewerb (Kat. B3, Brass Band) Brass Band Regensburg 2
1st Nov 2015 Yorkshire & Humberside BBA Contest (Section B) Stalybridge Old Band 2
25th Oct 2015 Rochdale Contest - NWABB (Third Section) Besses o' th' Barn 1
25th Oct 2015 Rochdale Contest - NWABB (Fourth Section) Stalybridge Old 1
25th Oct 2015 Rochdale Contest - NWABB (Third Section) Trinity Girls 4
7th Jun 2015 Holme Valley Brass Band Contest (Section B) Stalybridge Old 1
3rd May 2015 Buxton Festival (Third Section) Besses o' th' Barn 1
3rd May 2015 Buxton Festival (Fourth Section) Stalybridge Old 2
12th Apr 2015 IABCB National Band Championships (Section 1 Brass) Lourdes Brass Band 1
6th Feb 2015 Norwegian National Championships (Division 5) Florø Hornmusikk 3
26th Oct 2014 Rochdale Contest (Third Section) Stalybridge Old 1
4th Oct 2014 West Wales BBA Festival Contest (Fourth Section) BTM Next Generation 4
18th May 2014 Weston-super-Mare (Third Section) Gillingham Imperial Silver 4
27th Apr 2014 Buxton Festival (Third Section) Stalybridge Old 3
6th Apr 2014 Holme Valley Brass Band Contest (Section B) Stalybridge Old 4
24th Nov 2013 Leicestershire BBA (Leicester) Contest (Fourth Section) Pleasley Colliery Welfare 1
2nd Nov 2013 Danish National Championship (Second Division) Selandia Brass 6
28th Sep 2013 Fife Charities Band Association Contest Dumfries Town Band 14
29th Jun 2013 Aargau Kantonales Musikfest (Third Section) Musikgesellschaft Winznau 4
22nd Jun 2013 Norwegian National School Band Championships (Division 1) Tasta Skolekorps 2
22nd Jun 2013 Norwegian National School Band Championships (Division 1) Søreide og Sandsli Skolekorps 5
1st Jun 2013 Berner Oberländische Musiktage (Third Section) MG Lenk 2
28th Apr 2013 Buxton Festival (Fourth Section) Pleasley Colliery 1
3rd Feb 2013 French National Brass Band Championship (Second Division) Brass Band de Champs sur Marne 1
23rd Jun 2012 Norwegian National School Band Championships (Division 1) Kløvheim Skulekorps 9
29th Apr 2012 Buxton Festival (Fourth Section) Burbage (Buxton) 6
11th Feb 2012 Norwegian National Championships (Division 4) Frei Hornmusikk 7
11th Feb 2012 Norwegian National Championships (Division 4) Skeie Brass 12
10th Feb 2012 Norwegian National Championships (Division 3) Randaberg Musikkorps 15
20th Nov 2011 Northern Open (Third Section) Hazel Grove 3
8th Oct 2011 SCABA Autumn Contest (Third Section) Snowdown Colliery Brass 1
21st Nov 2010 GBBA Own Choice (Section B) Bream Silver 3
19th Jun 2010 Norwegian National School Band Championships (Division 1) Sæbø Skulekorps 5
16th May 2010 Weston-super-Mare (Third Section) Avonbank (Evesham) Brass 3
16th May 2010 Weston-super-Mare (Third Section) Chalgrove Band 4
2nd May 2010 Buxton Festival (Third Section) Uppermill Band 1
2nd May 2010 Buxton Festival (Fourth Section) Hazel Grove Brass 1
18th Apr 2010 Holme Valley Brass Band Contest Uppermill Band 2
28th Mar 2010 Tameside Open Championships (Third Section) York Railway 2
28th Mar 2010 Tameside Open Championships (Third Section) Formby 4
28th Mar 2010 Tameside Open Championships (Third Section) Stalybridge 5
6th Feb 2010 Norwegian National Championships (Division 4) Rudsbygd Brass 17
5th Feb 2010 Norwegian National Championships (Division 2) Musikkorpset Gjallarhorn 2
15th Nov 2009 Wilkinson Northern Open (Section D) Parr (St.Helens) 7
23rd Nov 2008 West Midlands Brass Band Association Contest (Third Section) Cubbington Silver 7
16th Nov 2008 Leicestershire BBA (Leicester) Contest (Fourth Section) Ratby Co-operative Mid 6
13th Apr 2008 Flemish Open Brass Band Championship (C-Section) Cologne Concert Brass 4
29th Mar 2008 North American Championships (Challenge Section) Commonwealth Brass Band 5
22nd Mar 2008 Australian Championships (D Grade) Narrabri Shire Band (NSW) 1
19th Nov 2006 Leicestershire BBA (Leicester) Contest (Second Section) Stamford 6
24th Jun 2006 Norwegian National School Band Championships (Division 2) Krohnengen Skoles Musikkorps 1
24th Jun 2006 Norwegian National School Band Championships (Division 1) Smørås Skolemusikk 6
27th Nov 2005 West Midlands Brass Band Association Contest (Third Section) Band of the West Mercia Constabulary 4
13th Feb 2004 Norwegian National Championships (Division 3) Fagernes Musikkorps 13
1st Dec 2002 Aylesbury (Buckinghamshire & District BBA) Contest (Section A) Ellesborough Silver
23rd Jun 2002 Graubünden Kantonales Musikfest (Second Section) Brass Band MG Schwarzenberg 3
25th May 2002 KNFM Bondsconcours (Ere-afdeling) Delta Brass Zeeland
20th Apr 2002 SEWBBA (Ebbw Vale) Contest (Third Section) Aberystwyth Youth Schools 3
8th Feb 2002 Norwegian National Championships (Division 3) Haukås Musikklag 4
10th Feb 2001 Norwegian National Championships (Division 3) Frei Hornmusikk 1
22nd Sep 2000 NSW State Championships (D Grade) City of Wollongong Services 3
26th Aug 2000 Land o' Burns Barrhead Burgh 11
12th Sep 1999 NSW State Championships (D Grade) Manly District 2
12th Feb 1999 Norwegian National Championships (Division 3) Torskangerpoll Musikklag 1
29th Aug 1998 Land o' Burns Campbeltown Brass 13
6th Feb 1998 Norwegian National Championships (Division 3) Stavanger Kommunes Korps 2
7th Dec 1997 West Midlands Brass Band Association Contest (Fourth Section) Alcester Victoria Silver 3
7th Sep 1997 Hardraw Scar Hesketh Bank Silver
1st Dec 1996 West Midlands Brass Band Association Contest (3rd section) Enderby Youth 4
31st Aug 1996 Land o' Burns Barrhead Burgh 4
17th Sep 1995 NSW State Championships (C Grade) Warringah Youth Brass 5
29th Jan 1995 Rochdale Contest (Section B) Slaithwaite
22nd May 1993 Wigan Contest (Third Section) Glossop Old 1
17th Apr 1992 Australian Championships (D Grade) Narrabri Shire 1
7th Dec 1991 Wessex Brass Band Association (Second Section) Verwood Concert Brass 10
30th Mar 1991 Australian Championships (C Grade) Warringah Brass 8
9th Sep 1990 Hardraw Scar Ripon City 19
14th Apr 1990 Australian Championships (C Grade) Dubbo District 5
17th Jun 1989 Norwegian National School Band Championships (Division 1) Røyken Skoles Musikkorps 6
16th Apr 1989 North East Midlands Contest (Second Section) Bestwood Black Diamonds 4
24th Sep 1988 NSW State Championships (D Grade) Warringah Concert Brass 1
24th Apr 1988 Holme Valley Brass Band Contest (Section B) Linthwaite 3
2nd Apr 1988 Australian Championships (C Grade) Narrabri Shire 4
26th Mar 1988 Southampton Open Contest (Second Section) Gillingham Imperial Silver 2
19th Sep 1987 NSW State Championships (B Grade) Waratah Mayfield 2
1st Mar 1987 Oldham Contest (Section B) Littleborough 9
1st Mar 1987 Oldham Contest (Section C) Pleasley Colliery 15
22nd Feb 1987 NWABBA Contest (Second Section) Hesketh Bank 2
30th Nov 1986 GBBA Own Choice Section C Weston-super-Mare Concert 1
29th Mar 1986 Australian Championships (C Grade) Mildura District 10
26th Jan 1986 Rochdale Contest (Section A) National Communications Union 2
26th Jan 1986 Rochdale Contest (Section B) Moston & Beswick 3
26th Oct 1985 Leamington Spa (Warwick District Council) Contest (Open Section) Wigston Temperance 6
13th Oct 1985 Harborough Band Contest Section A Wigston Temperance
15th Sep 1985 Burtonwood Brewery Brass Band Championships (Section 'B') Littleborough Public
3rd Mar 1985 Oldham Contest (Section C) Uppermill
23rd Sep 1984 Burtonwood Brewery Brass Band Championships (Section 'C') Ifton Welfare 3
24th Sep 1983 Leamington Spa (Warwick District Council) Contest (Open Section) Solent Brass 10
1st Apr 1983 Australian Championships (Junior Grade) Sutherland Shire 7
5th Dec 1982 Huddersfield & District BBA December Contest (Section B) Bradford Victoria
22nd Aug 1982 Park Hall Contest (Section A) Walkden
20th Sep 1981 Skelmersdale Contest (Section B) Flixton Silver
22nd Feb 1981 Oxfordshire & District Brass Band Association Winter Contest (Section A) City of Oxford 2
8th Nov 1980 National Mineworkers (Third Section) Creswell Colliery Welfare (Rexco) 2
8th Nov 1980 National Mineworkers (Fourth Section) Cwmaman Institute Silver 3
2nd Mar 1980 Oldham Contest (Section C) Rainford Silver
27th Jan 1980 Rochdale Contest (Section B) Lostock Hall
15th Dec 1979 Edinburgh Charities Contest Dalkeith Burgh Band
3rd Nov 1979 National Mineworkers (Fourth Section) Creswell Colliery (Rexco) Band 1
3rd Nov 1979 National Mineworkers (Fourth Section) Dalkeith Burgh
3rd Nov 1979 National Mineworkers (Third Section) Langwith Miners
29th Sep 1979 Leamington Spa (Warwick District Council) Contest (Open Section) Grimsby Band 1
23rd Sep 1979 Skelmersdale Contest (Section B) Wigan & District
22nd Sep 1979 NSW State Championships (D Grade) Parramatta City 6
11th Nov 1978 Hanham (Section B) Weston-super-Mare
30th Sep 1978 Leamington Spa (Warwick District Council) Contest (Open Section) Bedworth 6
6th Aug 1978 NSW State Championships (Junior B Grade) Sutherland Shire Brass 1
9th Apr 1977 Australian Championships (C Grade) Dubbo District 2
4th May 1975 Trans Pennine (Greenfield) Band Contest (Section B) Marsden 1
4th May 1975 Trans Pennine (Greenfield) Band Contest (Section C) Scapegoat Hill
1st Apr 1973 Blackpool Contest (C Section) Haydock and Ashton
11th Mar 1973 Manchester District Contest (Fourth Section) Hollingworth 2
10th Sep 1972 Leamington Spa Contest (Open Section) March Railway 4
30th Apr 1972 Blackpool Contest (C Section) Tintwistle
30th Apr 1972 Blackpool Contest (C Section) Latchford
7th Nov 1971 Wigan Contest (A Section) North Ashton 1
24th Oct 1971 Skelmersdale Contest (Section A) North Ashton 4
25th Oct 1970 Skelmersdale Contest (Section B) Christ Church 4
8th Feb 1970 NWABBA Contest (Championship Section) Tyldesley Prize
29th Nov 1969 Bury Contest (Section A) Tyldesley
26th Oct 1969 Skelmersdale Contest (Section A) Tyldesley 2
22nd Jun 1969 Leamington Spa Contest (Open Section) Bedworth Silver 5
22nd Jun 1969 Leamington Spa Contest (Open Section) Bulkington Silver 7
7th Apr 1969 Australian Championships (C Grade) Morwell Citizens 4
5th Apr 1969 Australian Championships (B Grade) Launceston Railway 8
21st Apr 1968 Blackpool Contest (C Section) Haigh
19th Nov 1967 Northumberland Brass Band League (Section B) Dudley Colliery 2
12th Nov 1966 Leigh Contest Golborne 1
12th Nov 1966 Leigh Contest Haigh 3
8th Oct 1966 Downton Contest (Section 1) Woodfalls Silver 3
3rd Oct 1966 NSW State Championships (C Grade) Kogarah Municipal 5
7th Feb 1965 Rochdale Contest (Section B) Meltham and Meltham Mills 1
31st Aug 1963 Edinburgh International Contest Barry Ostlere and Shepherd
29th Jun 1963 Yorkshire Brass Bands Summer Festival (Class A) Leeds Model 1
23rd Jun 1963 Cleethorpes Brass Band Festival (Open Section) Barton Town
8th Jun 1963 NSW State Championships (C Grade) Lithgow City 6
20th May 1961 Daily Herald Brighton Open Brass Band Festival (Third Section) Southsea Silver 1
20th May 1961 Daily Herald Brighton Open Brass Band Festival (Second Section) Southsea Silver 2
5th Mar 1961 CISWO Yorkshire (2nd Section) Rawmarsh Prize Band 1
4th Dec 1960 Huddersfield & District BBA December Contest (Section B) Horbury Victoria 3
14th Nov 1960 Croydon Music Festival Croydon Borough 1
29th Oct 1960 Leigh Contest Haigh Prize 1
2nd Oct 1960 NSW State Championships (D Grade) Lithgow City 1
2nd Oct 1960 NSW State Championships (C Grade) Lithgow City 2
18th Jun 1960 Verwood Contest (Section 1) Southsea Silver 3
6th Mar 1960 CISWO Yorkshire (2nd Section) Houghton Main Colliery Band 1
6th Mar 1960 CISWO Yorkshire (2nd Section) Dodworth Miners Welfare Band 4
23rd May 1959 Royal Tunbridge Wells Contest (Open Section) Hanwell 1
18th May 1959 SCABA Spring Contest (Championship Section) Hanwell 1
3rd Oct 1958 NSW State Championships (C Grade) Penrith - St.Marys District 4
29th Jun 1958 Rolls Royce (Barnoldswick) Contest Marsden Silver 1
4th May 1957 Daily Herald Midlands Festival (Second Section) Langwith Miners
9th Jun 1956 Daily Herald Brighton Open Brass Band Festival (2nd Section) Great Central and Metropolitan
20th Oct 1955 Australian Championships (B Grade) Burwood Band 4
10th Sep 1955 Edinburgh International Contest Bickershaw Colliery
12th Dec 1954 Northumberland Brass Band League (Section B) Coxlodge Institute 2
10th Jul 1954 Fairford Contest (Section 1) Hanwell Silver 1
10th Jul 1954 Fairford Contest (Section 1) Melingriffith 2
10th Jul 1954 Fairford Contest (Section 1) Cardiff Transport 3
10th Jul 1954 Fairford Contest (Section 1) Kingswood Civil Defence
10th Jul 1954 Fairford Contest (Section 1) Ynyshir and Wattstown
10th Jul 1954 Fairford Contest (Section 1) Cwmbran U.D.C.
10th Jul 1954 Fairford Contest (Section 1) Albion Dockyard
10th Jul 1954 Fairford Contest (Section 1) City of Leicester Spec. Constab.
8th Nov 1953 Australian Championships (C Grade) Tuggerah Lakes 4
7th Nov 1953 Australian Championships (D Grade) Tuggerah Lakes District 7
19th Jul 1952 Daily Herald Brighton Open Brass Band Festival (2nd Section) Wellworthy Works
13th Oct 1951 Glasgow Charities Contest Whitburn Miners
27th Aug 1950 Birmingham Association Contest (Section A) Fisher and Ludlow Works 1
3rd Jun 1950 Bedlington Contest Backworth Colliery 2
26th Jan 1950 NSW State Championships (B Grade) Wollongong Steelworks 2
26th Jan 1950 NSW State Championships (B Grade) East Kew Citizens (Vic) 4
25th Jan 1950 NSW State Championships (C Grade) Wollongong Steelworks 2
25th Jan 1950 NSW State Championships (D Grade) Young Municipal 4
25th Jan 1950 NSW State Championships (C Grade) Young Municipal 5
8th Oct 1949 West Wales BBA Contest (Class B) Ystradgynlais 1
16th Jul 1949 Daily Herald Brighton Open Brass Band Festival (2nd Section) Leyton Borough 2
9th Apr 1949 West Wales BBA Contest (Class B) Ystradgynlais 1
3rd Oct 1948 NSW State Championships (C Grade) Cowra District 5
3rd Oct 1948 NSW State Championships (D Grade) Cowra District 6
17th May 1947 Northumberland Brass Band League (Section A) Wallsend Shipyard 1
22nd Feb 1947 Northants Amateur Brass Band Association (Own Choice - 1st Section) Rushden Temperance 2
23rd Apr 1946 NSW State Championships (B Grade) Northern Suburbs (Sydney) 1
22nd Apr 1946 NSW State Championships (C Grade) Parramatta Citizens 1
22nd Apr 1946 NSW State Championships (A Grade) Northern Suburbs (Sydney) 2
22nd Apr 1946 NSW State Championships (A Grade) Lithgow Town 4
20th May 1944 Glasgow Charities Contest Shotts R.C 5
6th May 1944 Edinburgh Charities Contest Shotts R.C 6
15th Jul 1939 Morpeth Contest Burradon
18th Jul 1936 Northumberland Miners Gala Backworth Colliery 3
26th Jan 1935 NSW State Championships (D Grade) Wellington Town (NSW) 1
29th Oct 1932 Reading Contest (Section 1) Friary Brewery 1
29th Oct 1932 Reading Contest (Section 1) South Berks 3
27th Dec 1930 Neath Contest (Class B) Seven Sisters 1
27th Dec 1930 Neath Contest (Class C) Cwmavon 2
27th Dec 1930 Neath Contest (Class B) Cwmavon 3
26th Jan 1927 NSW State Championships (B Grade) Burwood District 9
25th Jan 1927 NSW State Championships (C Grade) Burwood District 1
26th Jan 1926 NSW State Championships (A Grade) Ipswich Railways (Qld ) D

Comments or Corrections?

Is something on this page incorrect? Tell us what's wrong in the box below and click send. Include your email address if you like. If you're including contest results please remember to include the date, and as much detail about the contest as you can (conductor, adjudicators, set test piece etc.). Don't forget you can always register and add missing results yourself!