Redruth Town
Also/previously known as:
Redruth Silver
Section: | Second |
---|---|
Website: | http://redruthtownband.co.uk |
Region: | West of England |
Rehearsals: | Tuesday Thursday |
Became Redruth Home Guard during WW2.
Date | Contest | Position | Test Piece | Draw | Conductor |
---|---|---|---|---|---|
12 Mar 2023 | West of England Area (Second Section) | 14 | The Pilgrim's Progress 2023 | 9 | David Nicholson |
17 Sep 2022 | National Championship of Great Britain (Third Section Final) | 9 | Sinfonietta [Horovitz] 1970 | 10 | David Nicholson |
03 Apr 2022 | West of England Area (Third Section) | 1 | Facets of Glass 1984 | 4 | David Nicholson |
14 Mar 2020 | West of England Area (Fourth Section) | 2 | Neverland 2020 | 9 | Mark Arnold |
14 Sep 2019 | National Championship of Great Britain (Fourth Section Final) | 2 | Beecher Variations | 7 | Andrew Craze |
15 Jun 2019 | West of England Bandsmen's Festival (Fourth Section) | 1 | A Saddleworth Festival Overture 1985 | 4 | Andrew Craze |
09 Mar 2019 | West of England Area (Fourth Section) | 1 | Stantonbury Festival 1987 | 13 | Andrew Craze |
03 Nov 2018 | SWBBA Contest (Fourth Section) | 1 | Lydian Pictures 2002 | 4 | Andrew Craze |
16 Jun 2018 | West of England Bandsmen's Festival (Third Section) | 2 | The Haslemere Suite 1998 | 3 | James Burns |
11 Mar 2018 | West of England Area (Fourth Section) | 8 | World Tour 2010 | 2 | Keith Anderson |
02 Sep 2017 | Exmouth Entertainments Contest | 3 | 5 | Keith Anderson | |
17 Jun 2017 | West of England Bandsmen's Festival (Fourth Section) | 2 | Four Little Maids 1962 | 3 | Keith Anderson |
12 Mar 2016 | West of England Area (Fourth Section) | 19 | The Journal of Phileas Fogg 2012 | 9 | Sara Munns |
17 Oct 2015 | Cornish Brass Band Championships | 10 |
An English Pastorale
2013
|
Sara Munns | |
20 Jun 2015 | West of England Bandsmen's Festival (Fourth Section) | 3 | Devon Fantasy 1957 | 7 | Sara Munns |
14 Mar 2015 | West of England Area (Fourth Section) | 17 | An English Pastorale 2013 | 13 | Sara Munns |
21 Jun 2014 | West of England Bandsmen's Festival (Fourth Section) | 5 | Little Suite for Brass [Arnold] 1963 | 8 | Sara Munns |
16 Jun 2012 | West of England Bandsmen's Festival (Fourth Section) | 2 | English Folk Song Suite 1956 | Norman Johns | |
18 Jun 2011 | West of England Bandsmen's Festival (Third Section) | 1 | Three Memories for Brass 1988 | Norman Johns | |
19 Jun 2010 | West of England Bandsmen's Festival (Fourth Section) | 8 | A Holiday Suite 1952 | 7 | Norman Johns |
17 Apr 2010 | Cornwall Brass Band Association Contest (Ungraded Section) | 3 |
Four Little Maids
1962
|
5 | Norman Johns |
03 Nov 2007 | SWBBA Contest (Fourth Section) | 4 | Lydian Pictures 2002 | 2 | Norman Johns |
31 Mar 2007 | Cornwall Brass Band Association Contest (Fourth Section) | 3 | 2 | Norman Johns | |
17 Jun 2006 | West of England Bandsmen's Festival (Fourth Section) | 3 | Partita [Gregson] 1970 | 2 | Norman Johns |
22 Apr 2006 | Cornwall Brass Band Association Contest (Fourth Section) | 4 | 3 | Norman Johns | |
18 Jun 2005 | West of England Bandsmen's Festival (Fourth Section) | 5 | Stantonbury Festival 1987 | 2 | Norman Johns |
09 Apr 2005 | Cornwall Brass Band Association Contest (Fourth Section) | 2 |
Pennine Moors
1996
|
Norman Johns | |
19 Jun 2004 | West of England Bandsmen's Festival (Fourth Section) | 4 | A Circus Suite 1979 | Norman Johns | |
20 Sep 1998 | National Championship of Great Britain (Second Section Final) | 17 | Capriccio [Downie] | 10 | Denzil Stephens |
28 Mar 1998 | West of England Area (Second Section) | 1 | Culloden Moor 1978 | 15 | Mark Medlyn |
12 Apr 1997 | West of England Area (Second Section) | 15 | A New Buckenham Suite 1987 | 8 | Stuart Chappell |
01 Mar 1997 | Cornwall Brass Band Association Contest (First Section) | 4 |
Entertainments
1968
|
Stuart Chappell | |
15 Jun 1996 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 2 | Kenilworth 1936 | Alan Toy | |
30 Mar 1996 | West of England Area (Second Section) | 8 | Hollywood! 1994 | Alan Toy | |
17 Jun 1995 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 5 | Eroica Symphony | Francis Ralph | |
25 Mar 1995 | West of England Area (First Section) | 13 | The Land of the Long White Cloud - Aotearoa 1979 | Francis Ralph | |
05 Mar 1995 | Cornwall Brass Band Association Contest (Championship Section) | 4 | Francis Ralph | ||
05 Nov 1994 | SWBBA Contest (First Section) | 1 | The Land of the Long White Cloud - Aotearoa 1979 | Francis Ralph | |
18 Jun 1994 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 2 | On the Cornish Coast 1924 | Francis Ralph | |
19 Mar 1994 | West of England Area (First Section) | 6 | Maoriana 1990 | Francis Ralph | |
06 Mar 1994 | Cornwall Brass Band Association Contest (Championship Section) | 2 | Francis Ralph | ||
14 Nov 1993 | SWBBA Contest (First Section) | 1 | Resurgam 1950 | Francis Ralph | |
19 Jun 1993 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 3 | Tintagel (Symphonic Suite) 1930 | Francis Ralph | |
21 Mar 1992 | West of England Area (First Section) | 12 | Celebration [Ball] 1971 | David Loukes | |
02 Nov 1991 | SWBBA Contest (Championship Section) | 2 | Freedom (Brass Band Symphony No. 1) 1922 | 1 | David Loukes |
15 Jun 1991 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 3 | Resurgam 1950 | David Loukes | |
20 Apr 1991 | West of England Area (Second Section) | Masque [Devreese] | David Loukes | ||
02 Mar 1991 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 5 | Lorenzo 1928 | Leon Johnston | |
14 Jul 1990 | Camborne Entertainment Contest | 3 | Leon Johnston | ||
31 Mar 1990 | West of England Area (Championship Section) | 17 | The Beacons 1987 | 6 | Leon Johnston |
04 Nov 1989 | SWBBA Contest (Championship Section) | 4 | Diadem of Gold 1953 | 4 | Leon Johnston |
08 Apr 1989 | West of England Area (Championship Section) | Prisms 1986 | Derek Johnston | ||
05 Nov 1988 | SWBBA Contest (Championship Section) | 3 | The Judges of the Secret Court (Les Francs Juges) 1961 | Derek Johnston | |
16 Apr 1988 | West of England Area (Championship Section) | 15 | Ballet for Band 1983 | Derek Johnston | |
03 Oct 1987 | National Championship of Great Britain (Second Section Final) | A Leadsman, a Lady and a Lord | 6 | Derek Johnston | |
20 Jun 1987 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 3 | Life Divine 1921 | Derek Johnston | |
21 Mar 1987 | West of England Area (Second Section) | 2 | The Margam Stones | 13 | Derek Johnston |
07 Mar 1987 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 3 | Rhapsody in Brass 1942 | 2 | Derek Johnston |
21 Jun 1986 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 5 | La Forza del Destino (The Force of Destiny) - Overture [arr. F. Wright] 1962 | Leonard Adams | |
12 Apr 1986 | West of England Area (Championship Section) | Variations on a Theme by Haydn | 10 | B. M. Thomas | |
31 Mar 1986 | Pontins Brean Sands (Championship Section) | W | Lorenzo 1928 | B. M. Thomas | |
01 Feb 1986 | Yeovil Entertainment | 10 | 10 | B. M. Thomas | |
27 Oct 1985 | Pontins (Championship Section) | Life Divine 1921 | 12 | Leonard Adams | |
15 Jun 1985 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 3 | Spectrum [Vinter] 1968 | Leonard Adams | |
27 Apr 1985 | West of England Area (Championship Section) | 13 | Contest Music 1973 | 12 | D. L. Adams |
08 Apr 1985 | Pontins Brean Sands (Championship Section) | 6 | Oceans 1984 | 6 | D. L. Adams |
10 Nov 1984 | SWBBA Contest (Championship Section) | 2 | James Cook, Circumnavigator 1969 | 1 | Leonard Adams |
16 Jun 1984 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 3 | Oceans 1984 | Leonard Adams | |
07 Apr 1984 | West of England Area (Championship Section) | 7 | Waverley | 13 | Leonard Adams |
12 Nov 1983 | SWBBA Contest (Championship Section) | 1 | Tam O'Shanter's Ride [Wright] 1956 | Unknown | |
18 Jun 1983 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 1 | Le Carnaval Romain [arr. Wright] 1966 | Leonard Adams | |
14 May 1983 | Cornwall BBA Contest (Championship Section) | 2 | Leonard Adams | ||
16 Apr 1983 | West of England Area (Championship Section) | 4 | Images [McCabe] 1977 | 9 | Leonard Adams |
05 Mar 1983 | Cornwall BBA Contest (Championship Section) | 4 | Sinfonietta for Brass Band - The Wayfarer 1976 | Leonard Adams | |
30 Oct 1982 | Pontins (Second Section) | 8 | The Frogs of Aristophanes 1952 | 2 | Leonard Adams |
02 Oct 1982 | National Championship of Great Britain (Second Section Final) | 6 | A Caledonian Suite 1980 | 18 | Leonard Adams |
15 May 1982 | West of England Area (Second Section) | 1 | Henry the Fifth [Vaughan Williams] | Leonard Adams | |
11 Apr 1982 | Pontins Brean Sands (Second Section) | 4 | Pride of Race 1935 | 11 | Leonard Adams |
06 Mar 1982 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 3 | Suite Gothique 1970 | Leonard Adams | |
13 Feb 1982 | St. Austell Contest (Section 2) | 3 | Leonard Adams | ||
05 Dec 1981 | Kerrier Brass in Concert (2nd Section) | 3 | Unknown | ||
20 Jun 1981 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 5 | Eroica Symphony | David Frost | |
16 May 1981 | West Cornwall Band Festival (Class B) | 3 | Unknown | ||
28 Mar 1981 | West of England Area (Second Section) | Concertino [Lane] 1979 | David Frost | ||
07 Mar 1981 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 2 | Entertainments 1968 | David Frost | |
15 Nov 1980 | SWBBA Contest (Second Section) | Academic Festival Overture 1936 | 3 | David Frost | |
21 Jun 1980 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 4 | Scheherazade | David Frost | |
24 May 1980 | West Cornwall Band Festival (Class B) | 3 | David Frost | ||
26 Apr 1980 | West of England Area (Second Section) | 4 | Concert Overture for Brass Band | David Frost | |
01 Mar 1980 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 3 | The Pacemakers 1970 | David Frost | |
26 May 1979 | West Cornwall Band Festival (Class B) | 1 | Albert Chappell | ||
17 Mar 1979 | West of England Area (Third Section) | Introduction and Allegro 1978 | Albert Chappell | ||
03 Mar 1979 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 3 | The Shipbuilders 1960 | Albert Chappell | |
07 Oct 1978 | National Championship of Great Britain (Third Section Final) | Caprice 1978 | 16 | Kenneth Hamlod | |
09 Sep 1978 | Penwith Festival (Class B) | 1 | Kenneth Hamlod | ||
17 Jun 1978 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 3 | Poliuto Suite [arr. Hawkins] | Kenneth Hamlod | |
29 Apr 1978 | West of England Area (Third Section) | 3 | Call of the Sea 1953 | Kenneth Hamlod | |
04 Mar 1978 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 1 | Scheherazade | Kenneth Hamlod | |
04 Mar 1978 | Cornwall BBA Contest (Concert Competition) | 2 | Kenneth Hamlod | ||
10 Sep 1977 | St. Ivel Festival (Class B) | 1 | Fred Roberts | ||
18 Jun 1977 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 3 | Les Preludes [arr. Rimmer] | Fred Roberts | |
05 Mar 1977 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 1 | Prometheus Unbound 1933 | Fred J. Roberts | |
05 Mar 1977 | Cornwall BBA Contest (Concert Competition) | Fred Roberts | |||
19 Jun 1976 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 7 | Simon called Peter 1963 | P. James | |
06 Mar 1976 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 4 | Les Preludes [arr. Rimmer] | P. James | |
21 Jun 1975 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 6 | Beethoven's Works [arr. W. Rimmer] | P. James | |
01 Mar 1975 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 3 | Eroica Symphony | P. James | |
15 Jun 1974 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 5 | Kenneth Hamlod | ||
02 Mar 1974 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 1 | Tchaikovsky [arr. W. Rimmer] | Kenneth Hamlod | |
17 Nov 1973 | SWBBA Contest (Second Section) | 3 | Four Preludes 1947 | Unknown | |
16 Jun 1973 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 1 | Rufford Abbey | Kenneth Hamlod | |
03 Mar 1973 | Cornwall BBA Contest (Concert Competition) | 4 | Unknown | ||
03 Mar 1973 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 1 | Quo Vadis? 1961 | Kenneth Hamlod | |
17 Jun 1972 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | Suite Gothique 1970 | Unknown | ||
11 Mar 1972 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 2 | Quo Vadis? 1961 | Kenneth Hamlod | |
11 Mar 1972 | Cornwall BBA Contest (Concert Competition) | 5 | Kenneth Hamlod | ||
19 Jun 1971 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 4 | First Suite in Eb [arr. Herbert] 1921 | Kenneth Hamlod | |
27 Mar 1971 | Cornwall BBA Contest (Concert Competition) | Kenneth Hamlod | |||
27 Feb 1971 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 3 | Eine Kleine Nachtmusik 1945 | Kenneth Hamlod | |
20 Jun 1970 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 3 | St. Michael's Mount 1969 | Kenneth Hamlod | |
21 Jun 1969 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 8 | Overture: Rule Britannia | Otto Rihlmann | |
02 Mar 1968 | Cornwall BBA Contest (Concert Competition) | Otto Rihlmann | |||
02 Mar 1968 | Cornwall BBA Contest (3rd Section) | 4 | Indian Summer 1950 | Otto Rihlmann | |
04 Mar 1967 | Cornwall BBA Contest (3rd Section) | 3 | English Suite [Lovelock] 1965 | Otto Rihlmann | |
04 Mar 1967 | Cornwall BBA Contest (Concert Competition) | Otto Rihlmann | |||
12 Mar 1966 | Cornwall BBA Contest (3rd Section) | 4 | Life's Treasures 1962 | Otto Rihlmann | |
15 Jun 1963 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 7 | Peter Schmoll 1961 | Otto Rihlmann | |
17 Mar 1962 | Cornwall BBA Contest (Second Section) | 2 | Othello | Otto Rihlmann | |
17 Jun 1961 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 6 | Call of the Sea 1953 | Otto Rihlmann | |
18 Mar 1961 | Cornwall BBA Contest (3rd Section) | 1 | Suite in Bb [Jacob] 1955 | Otto Rihlmann | |
18 Jun 1960 | West of England Bandsmen's Festival (Class C) | 4 | Eventide | Otto Rihlmann | |
06 Nov 1954 | SWBBA Contest (First Section) | 1 | Sirius [Wright] 1948 | Alwyn Teasdale | |
19 Jun 1954 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 7 | Robin Hood [MacFarren arr. Godfrey] 1907 | Unknown | |
20 Jun 1953 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 6 | Overture for an Epic Occasion 1945 | Alwyn Teasdale | |
09 May 1953 | West of England Area (Championship Section) | Rhapsody in Brass 1942 | Unknown | ||
15 Nov 1952 | SWBBA Contest (First Section) | 2 | Othello | Alwyn Teasdale | |
21 Jun 1952 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 5 | The Valkyrie | Alwyn Teasdale | |
23 Jun 1951 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 5 | The Royal Water Music | J. Volante | |
15 Jul 1950 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 3 | Carmen | J. Volante | |
16 Jul 1949 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 5 | Coriolanus 1914 | J. Volante | |
05 Mar 1949 | West of England Area (Second Section) | 6 | Sirius [Wright] 1948 | J. Volante | |
19 Jul 1947 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 1 | Recollections of Mendelssohn | Albert Grant | |
03 May 1947 | West of England Area (Fourth Section) | 2 | Divertimento [Ball] 1946 | Albert Grant | |
15 Jul 1939 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 5 | L'Etoile du Nord [arr. Godfrey] 1887 | A. G. Richards | |
01 Jul 1939 | Falmouth Contest (Open Section) | 2 | L'Etoile du Nord [unknown arranger] | A. G. Richards | |
16 Jul 1938 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 2 | Recollections of Balfe | A. G. Richards | |
25 Sep 1937 | Crystal Palace (Junior Cup - A) | Kenilworth 1936 | 3 | A. G. Richards | |
17 Jul 1937 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 2 | Songs of England [Round] | A. G. Richards | |
05 Jun 1937 | Falmouth Contest (Second Section) | 1 | Hiawatha [Coleridge-Taylor arr. Godfrey] 1902 | A. G. Richards | |
05 Jun 1937 | Falmouth Contest (Open Section) | 1 | A. G. Richards | ||
26 Sep 1936 | Crystal Palace (Junior Cup - A) | Pride of Race 1935 | 11 | A. G. Richards | |
18 Jul 1936 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 2 | Recollections of Bellini [arr. Rimmer] | A. G. Richards | |
28 Sep 1935 | Crystal Palace (Junior Cup - B) | 4 | Lorenzo 1928 | 24 | A. G. Richards |
20 Jul 1935 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 2 | Gems of Old England | A. G. Richards | |
29 Jun 1935 | Penzance Contest (Second Section) | 3 | Gems of Old England | A. G. Richards | |
29 Sep 1934 | Crystal Palace (Junior Shield - A) | 3 | Gems of Wagner No. 2 | 15 | Charles Harry Baker |
21 Jul 1934 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 5 | A Souvenir of Shakespeare 1933 | 2 | Charles Harry Baker |
02 Jun 1934 | Falmouth Contest (Open Section) | Autumn Flowers | Charles Harry Baker | ||
01 Jul 1933 | Penzance Contest (Second Section) | 2 | I Capuleti [arr. Rimmer] | Charles Harry Baker | |
01 Jul 1933 | Penzance Contest (Third Section) | W | The Golden Spur | Unknown | |
14 May 1932 | Camborne Contest (Second Section) | 3 | March: Boadicea | Edwin J. Williams | |
14 May 1932 | Camborne Contest (Third Section) | 1 | March: Death or Glory | Edwin J. Williams | |
23 May 1931 | Penzance Contest (Second Section) | 5 | La Favorita [arr. Round] 1898 | Unknown | |
23 May 1931 | Penzance Contest (Third Section) | In Old Vienna | Unknown | ||
09 May 1931 | Marazion Contest (Class C) | 3 | La Favorita [arr. Round] 1898 | Edwin J. Williams | |
09 May 1931 | Marazion Contest (Junior Section) | In Old Vienna | Edwin J. Williams | ||
12 Jul 1930 | Stenalees Contest (Open Section) | Songs of England [Bath] | Unknown | ||
07 Jun 1930 | Penzance Contest (First Section) | 4 | Recollections of Auber | R. W. Floyd | |
07 Jun 1930 | Penzance Contest (Third Section) | 4 | The Water Carrier | R. W. Floyd | |
24 Aug 1929 | West of England Bandsmen's Festival (Class B) | 6 | A Souvenir of the Opera | R. W. Floyd | |
05 Aug 1929 | St. Ives Contest (Open Section) | 3 | Labour and Love 1913 | R. W. Floyd | |
13 Jul 1929 | Stenalees Contest (Third Section) | 3 | Accrington 1928 | Unknown | |
18 May 1929 | Penzance Contest (Third Section) | 3 | R. W. Floyd | ||
18 May 1929 | Penzance Contest (First Section) | Labour and Love 1913 | R. W. Floyd | ||
06 Aug 1928 | St. Ives Contest (Section 3) | 3 | O'er Hill and Dale | R. W. Floyd | |
06 Aug 1928 | St. Ives Contest (Open Section) | 4 | Semiramide [unknown arranger] | R. W. Floyd | |
23 Jul 1928 | Helston Contest (Third Section) | 3 | Recollections of Verdi [arr. Rimmer] | R. W. Floyd | |
07 Aug 1922 | St. Ives Contest (Section 2) | 4 | F. H. Venton | ||
02 Aug 1920 | Cornwall County Contest | 4 | E. C. Wills | ||
06 Sep 1919 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 3 | The Gondoliers [unknown arranger] | E. C. Wills | |
03 Aug 1914 | Cornwall County Contest | 3 | Zaar und Zimmermann 1892 | 2 | W. Halstead |
30 May 1914 | Camborne Contest (First Section) | 3 | The Martyrs | 3 | W. Halstead |
13 Sep 1913 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 6 | Emilia | 1 | R. Wills |
30 Aug 1913 | Cornwall County Contest | 3 |
The Bohemian Girl [unknown arranger]
|
3 | R. Wills |
09 Aug 1913 | Four Lanes and Pencoys Contest (First Section) | 1 |
The Bohemian Girl [unknown arranger]
|
R. Wills | |
03 May 1913 | Indian Queens Contest | 3 | Maritana [unknown arranger] | Unknown | |
24 Mar 1913 | Wadebridge Contest | 2 | Bohemian Girl | R. Wills | |
14 Sep 1912 | West of England Bandsmen's Festival (Class A) | 2 | Maritana [arr. Smith] | 4 | R. Wills |
10 Aug 1912 | Four Lanes and Pencoys Contest (First Section) | 2 |
Emilia
|
4 | R. Wills |
Aug 1910 | Four Lanes and Pencoys Contest (First Section) | 2 | Memories of the Past | Unknown | |
22 Jul 1893 | Helston Contest | 2 |
The Wolf
1891
|
Reginald H. Heath | |
03 Aug 1891 | Cornwall County Annual Contest | W | Rosamunde 1891 | Unknown | |
06 Jul 1891 | Tregullow Contest | 3 | The Champion (Grand Fantasia) | Reginald H. Heath |